Podle čeho zvolit to pravé stínění pro váš domov?

Dnes máme na výběr tolik možností! Zvolit si můžeme své povolání, místo, kde budeme žít a kam pojedeme na dovolenou. Nepřeberné množství variant je i v oblasti stínění interiéru. Pojďme se zorientovat v bohaté nabídce na trhu a společně najít to pravé řešení vám na míru.

Už dávno se ví, že kvalitní spánek je pro naše fyzické i psychické zdraví nezbytný. Doufáme tedy, že jste si dobře přispali. Pokud jste museli brzy vstávat do práce, můžete poležení dohnat o víkendu. Jak ale zabránit slunečním paprskům, aby vás nevytáhly z vyhřáté postele?

Venkovní rolety

Stoprocentní ochranu před sluncem vám zajistí venkovní rolety. Po zatažení máte v interiéru naprostou tmu a zvenku se k vám dostane také méně hluku. Tato varianta stínění je tak ideální pro ty, kteří si přes den rádi zdřímnou, nebo dospávají po noční. Venkovní nebo také předokenní rolety slouží nejen jako ochrana před sluncem, ale také jako bezpečnostní prvek. Váš domov chrání před vniknutím zlodějů, okna před vandaly nebo kroupami. Některé rolety můžete opatřit i zámkem.

Díky eliminaci tepelných mostů se navíc můžete těšit na úspory za vytápění. Nevýhodou je ale vyšší cena a prosvětlení interiéru nejde regulovat.

Pořídit si můžete také venkovní látkové rolety, které pohltí sluneční paprsky ještě před okny vašeho domu a udržují tak v interiéru stále svěží vzduch.

Žaluzie

Jednoduchou a přesnou regulaci prosvětlení interiéru nabízejí žaluzie. Svítí vám do očí sluníčko? Naklopením lamel tomu snadno zabráníte a přesto můžete mít v interiéru dostatek přirozeného světla. Žaluzie také účinně chrání před zvědavými pohledy.

Vhodně zvolené vnitřní žaluzie mohou být designovým prvkem interiéru. Navíc jsou cenově mnohem výhodnější, protože není zapotřebí robustní konstrukce, která by odolávala silnému větru, jako je tomu v případě venkovních žaluzií.

Další variantou jsou venkovní žaluzie, které zdobí váš domov naopak zvenčí. Ty vyžadují kvalitnější konstrukci. Můžete je doplnit o sluneční čidlo, které žaluzie automaticky spustí a ochrání interiér před horkem a slunečními paprsky. Budete tak mít doma příjemný chládek i uprostřed horkého léta.

Látkové závěsy

Dekorační tkaniny, jako jsou závěsy, záclony, látkové rolety nebo plisé mohou nádherně zútulnit váš domov a dokreslit atmosféru. Můžete jimi oživit interiér nebo doplnit minimalistický styl. Navíc stíní pohledy zvenčí a zabraňují létajícímu hmyzu dostat se dovnitř. Pokud zvolíte silné závěsy z kvalitní látky, můžete dosáhnout stejného efektu zatemnění místnosti, jako s venkovními roletami.

Motorizace stínění pro pohodlí i úspory

Ať už si vyberete pro svůj domov jakékoliv stínění, vždy pro něj najdete vhodné řešení od Somfy pro zařazení do chytré domácnosti. Automatizované rolety, žaluzie a další prvky vám dopřejí vysoký komfort a úspory energií. Při použití systému TaHoma Premium nebo aplikace Somfy Connexoon Window můžete vytvořit scénáře, na základě kterých se bude stínění ovládat samo. A to i v době vaší dovolené. Zloději si tak budou myslet, že jste stále doma.

Fotogalerie

Autor: Hana Pobořilová
Foto: Archiv firmy