DELTA-POLAR nadkrokevní zateplení od DÖRKENu

Společnost DÖRKEN a její produkty DELTA jsou určeny především k ochraně tepelných izolantů šikmých střech, kde si během dlouholetého působení vydobyly své pevné místo a beze sporu patří mezi to nejlepší co v tomto ohledu můžeme šikmé střeše poskytnout.

V současné době, kdy je trh přesycen nabídkou tvrdých tepelně izolačních PUR a PIR desek a téměř se zdá, že již není v tomto konkurenčním prostředí co nabídnout, přesouvá DÖRKEN své technické poznatky a obchodní aktivity i do této oblasti. Snad i proto, aby i zde poskytl zhotovitelům i uživatelům jistou výjimečnost, jenž je pro jeho výrobky typická.

  • Materiál: Polyuretan, oboustranně s hliníkovou fólií, na vrchní straně s difuzně otevřenou pojistnou hydroizolací se samolepicími okraji.
  • Tloušťky: 80, 100, 120, 140, 160, 180, 200, 220, 240 mm
  • Řešení hran: Pero-drážka po obvodě
  • Oblast použití: Tepelná izolace šikmých střech (DIN 4108-10)
  • Tepelné vlastnosti λ: 0,023 W/(m·K)
  • Požární klasifikace: třída E (DIN EN 13501-1)
  • Rozměr: 2,40 × 1,20 m, Pero-drážka 2 cm

V případě nadkrokevního zateplení začínáme pokládku systému POLAR instalací vzduchotěsně slepené parozábrany DELTA-PVG. Ta se pokládá na bednění, které v takovém případě tvoří pevný podklad, který může být z vnitřní strany objektu využit zároveň jako pohledový. Vzduchotěsnost musí být zajištěna v každém detailu a především v místě přechodu střechy na obvodovou konstrukci (obvodové zdivo). K tomuto účelu je plně využitelný kompatibilní a ověřený lepicí a těsnicí systém DELTA.

DELTA-POLAR je tepelně izolační deska z PUR pěny určena pro náročné uživatele, kteří se s běžným standardem nechtějí spokojit. Dnešní doba se vyznačuje mnohdy zaslepenou honbou za dosažením co nejvyššího tepelného odporu. Často se ovšem zapomíná, že tato hodnota nemusí být dostatečně vypovídající o celkové technické úrovni celkového provedení šikmé střechy. Zde je nutné vzít v úvahu i dostatečnou ochranu proti vlhkosti z vnějšího prostředí a konvekci vodní páry z prostředí vnitřního. Desky DELTA-POLAR, stejně tak jako ostatní desky tohoto typu jsou nenasákavé, tudíž v případě vniknutí vlhkosti nemění radikálně své tepelně technické vlastnosti. Před vniknutím vlhkosti z vnějšího prostředí jsou navíc skvěle chráněny nakašírovanou pojistnou hydroizolací. Tato vychází z dvaatřicetileté tradice výrobku DELTA-MAXX. Je bílé barvy s antireflexním opatřením a protiskluzovou povrchovou úpravou. Integrované lepení v podélném i příčném spoji nakašírované fólie, zajišťuje okamžitou přilnavost a těsnost v místech napojení desek. Zatímco většina na trhu dostupných desek je opatřena naprosto standardní fólií z polypropylénu (PP), DÖRKEN ani zde neponechává nic náhodě a poskytuje svým zákazníkům maximální technický komfort, neboť nakašírovaná fólie je z polyuretanu v kombinaci s polyesterem (PU/PES). V místech úžlabí, nároží, hřebeni, výrobce doporučuje vzniklé spáry vyplnit tradičním tvarově upraveným izolantem (např. minerální vata), nebo vypěnit tepelně izolační pěnou k tomuto určenou.

Vzhledem k tradiční technické vyspělosti a z toho plynoucí oblíbenosti výrobků DELTA pěvně věříme, že si novinka DELTA-POLAR najde početnou skupinu příznivců, kteří odmítají cestu uniformních standardů.

Autor: Karel Bulín
Foto: Archiv firmy