Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Domovní vchodové dveře - portal od Internormu

Společnost Internorm – výrobce kvalitních značkových oken – má ve svém výrobním programu již 30 let i hliníkové domovní vchodové dveře. Letos na jaře obnovila a rozšířila tento sortiment o moderní designerské výplně dveří a vrchní kování.

Materiál

Pro výrobu vchodových dveří používá Internorm výhradně hliník, který je relativně lehký, ale zároveň velice stabilní a korozi odolný. Povrch lze upravit eloxováním nebo práškově nanášenou vypalovanou barvou.

Eloxováním získáváme 3 barevné odstíny: přírodní (C0) a 2 bronzové (C33 a C34).

Práškovým nanášením můžeme dosáhnout téměř všech barevných odstínů palety RAL, 3 metalízové dekory a 6 dekorů dřeva.

Konstrukce

Rám (zárubeň) a křídlo dveří jsou ze tříkomorových profilů (80 mm), přičemž středová komora je vyplněna izolační polyuretanovou pěnou. Tak jako hliníkový práh, jsou i rámové a křídlové profily s polyamidovou vložkou, která přerušuje tepelný most. Dokonalou těsnost – zvukovou i tepelnou izolaci – zaručují i tři roviny těsnění a ve standardu jsou dveře opatřeny 5-bodovým jištěním dveří a 3-dimenzionálně nastavitelnými závěsy.

Bezpečnostní kování dveří a vrchní kování

1 hlavní závora, 2 zatahovací závory a 2 ocelové čepy a průběžná masivní uzavírací lišta tvoří standardní 5-tibodové jištění dveří.

Vrchní kování domovních dveří je vystaveno velké zátěži: po dlouhá léta musí odolávat povětrnostním vlivům, každodennímu užívání a manipulaci. V nabídce jsou kování se štítky – klika/klika, klika/koule, kliky s rozetami, různě tvarovaná madla, jakož i bezpečnostní kování a různé doplňky (klepadla, kukátka, elektrický vrátný, samozavírače atd.).

Skla a ozdobné prvky dveří

Použije-li se jako výplň dveří pouze sklo, je to izolační dvojsklo se skladbou 4 mm čiré sklo zevnitř, 4 - 6 mm ornamentální sklo vně a meziskelní výplň – argon nebo krypton. Dále jsou v nabídce reliéfní skla, fusing skla nebo dekorativní zasklení (imitace vitráží).

Malým detailem s velkým účinkem jsou i dekorativní prvky upevněné na panelech výplní (ze žuly a terakoty) nebo výplně panelů z korku a kořenice.

Výrobní program dveří je rozdělen do několika sérií

FINESSA a DECORA – moderní a dekorativní dveře.
REALISTA a RESISTA – klasické i moderní modely ve všech barvách.
ELEGANCE a ANTIC – elegantní a antické dveře.
EXACTA a FUTURA – dveře pro náročné.
SEGMENTA a VARIO – dveře pro individuální návrhy výplní.
CREATION, EFFEKT a NORMA – efektivní, klasické dveře v různých variantách.

Na všechny typy dveří poskytuje Internorm 10-ti leté garance na barevnou a tvarovou stálost profilů a izolačních skel, 5-ti letou garanci na povrchy PVD vrchního kování a 30-ti letý pozáruční servis.

Autor: Ing. Martina Čížková
Foto: Archiv firmy