Internorm I-tec větrání

Čerstvý vzduch a úspora energie jsou základní výhody větrání integrovaného přímo v okně. Internorm I-tec větráním jsou vnitřní prostory větrány dle potřeby, pohodlně a s úsporou energie.

Čerstvý vzduch se postará o dobrý pocit a spánek, vysokou schopnost koncentrace a výkonnost. Také alergici mohou dýchat – volitelné zabudování filtrů zamezí vnikání jemného prachu a pylu. Řízeným I-tec větráním se zamezí i tvorbě plísní.

Energetické úspory

Nekontrolované nárazové nebo trvalé větrání vede k vysokým energetickým ztrátám. I-tec větrání je vybaveno integrovaným výměníkem s vysokou účinností. Takto dosažených 86 % zpětného zisku tepla sníží energetické ztráty na minimum.

Průchod vzduchu lze regulovat ve čtyřech stupních:

  • 1. stupeň modus lehký větřík: 4–6 m3/h,
  • 2. stupeň: 10 m3/h,
  • 3. stupeň: 33 m3/h,
  • 4. modus turbo: Ventilátor běží 1 hodinu na max. a vrací se do předem nastaveného programu.

Spotřeba proudu pro 1. stupeň činí 2,9 W, pro 2. stupeň je 3,4 W, pro 3. stupeň je 20 W, modus turbo spotřebuje 28 W. Napájení: 24 V stejnosměrný proud max 1,2 A.

Trvale čerstvý vzduch pro celý interiér

Pomocí následujícího programu si sami odvoďte vhodnou intenzitu větrání místnosti s lidmi: Stanovení intenzity větrání v místnosti

Design

I-tec větrání je zcela integrováno do nového okenního systému KF 500 home pure. Na vnější a vnitřní straně okna jsou vidět pouze úzké ventilační mřížky. Oproti běžným ventilačním systémům tedy nedochází ke zhoršení architektury v interiéru a exteriéru, ani k vysokým energetickým ztrátám, ke kterým by docházelo při nekontrolovaném nárazovém nebo trvalém větrání. Instalace větrání se provádí současně v jednom pracovním kroku s montáží okna.

Úzké ventilační mřížky

Komfort a bezpečnost

Okna s integrovaným I-tec větráním trvale zásobují obytné prostory čerstvým, čistým vzduchem. Přitom probíhá automatická výměna vlhkého vzduchu, nepříjemných pachů a škodlivin za čerstvý vzduch. Přímo na okně osazený ovládací prvek umožňuje komfortní ovládání větrání.

Ventilačním systémem I-tec se zvýší i bezpečnost, neboť okno zůstává při výměně vzduchu zavřené a ochrana proti vloupání je tak funkční. Při odchodu z domu tak nedochází k nejistotě, zda po větrání nezůstala okna otevřená.

I-tec větrání je zcela integrováno do okenního systému

Autor: Ing. František Svoboda
Foto: Archiv firmy