Velkoformátová okna pro pocit svobody

Velké skleněné plochy na domě mohou spouštět řetězec obav. Potencionální skleníkový efekt s důsledkem silné tepelné nepohody uživatelů v létě, bezpečnostní rizika plynoucí z možného vypáčení oken, navýšení nákladů na energie z důvodu nedostatečné tepelné izolace v zimě. Leč Internorm tyto obavy snadno rozežene.

Design a inovace z Rakouska

Rakouská rodinná společnost Internorm na evropských trzích operuje již téměř 90 let. Vlastní tři výrobní závody, v jejichž prostorách dochází také ke kontinuálnímu vývoji. Její produktový sortiment zahrnuje výhradně špičkové, inovativní okna a dveře a je rozdělen do čtyř základních designových stylů. Ty slouží jako nezávazná podpora při výběru. STUDIO zahrnuje převážně lícující okenní systémy, HOME PURE okna s hranatým designem a rovnými liniemi, HOME SOFT skýtá zaoblené hrany zasklívacích lišt i okenních křídel a poslední AMBIENTE lze vystihnout termíny jako venkovský ráz, tradice, nadčasovost a harmonie. Vybere si každý.

Elegantní transparentnost

Pokrokové technologie dovolují Internormu instalovat i velmi odvážné realizace s velkoformátovými okny, nebo dokonce celoprosklené fasády. Přechody mezi jednotlivými tabulemi skla mohou být téměř neviditelné, což vyvolává dojem čisté transparentnosti a uhlazenosti, ale při snaze o dosažení žádoucí statiky mohou být aplikovány i dělicí sloupky. Dovoleno je vše, přičemž výzvou může být kupříkladu realizace velkých okenních formátů na venkovských staveních. Vzniklý kontrast dodá objektu svěží vizáž.

Pokrokové technologie a variabilita

1. V létě může nadmíra oken vyvolávat obavy z přehřívání interiéru. To je však záležitost, kterou má Internorm podchycenu. Technologie I-TEC stínění umožňuje umístit stínicí prvky mezi vnitřní tabule skla. Žaluzie jsou tak chráněny před znečištěním. Jsou navíc poháněny fotovoltaickým modulem s akumulátorem, které jsou integrovány do samotného okna. Tento stínicí systém je přitom jen jehlou v kupě sena, která představuje dlouhou řadu dalších technologických inovací.

2. Velmi efektnivní ochrany před úniky tepla je dosaženo technologií I-TEC Insulation. Ta spočívá ve speciální výplni dutin plastových či plasthliníkových oken - je tvořena granulátem místo pěny.

3. Kvalitní tepelnou, ale i akustickou izolaci zajišťuje I-tec Zasklení, které představuje celoobvodovou fixaci tabule skla s okenním rámem.

4. V neposlední řadě je nutno zmínit, že některé systémy oken Internorm spadají již ve standardu do bezpečnostní třídy RC2. Toho je dosaženo díky patentu I-tec Závorování (integrované vysunovací klapky). Tato technologie znemožňuje násilné vypáčení okna a uživateli navíc poskytuje větší prosvětlení interiéru (užší pohledová výška plastových oken).

Internorm nabízí ohromnou variabilitu, prověřenou kvalitu a inovativní technologická řešení ve spojení s designovými perlami. Není třeba ustupovat ani od představ o domě plném světla a výhledů.

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: Archiv firmy