Nová kolekce látek Bematech

Nové kolekce látek Bematech pro stínicí prvky se vyznačují především funkčním designem. Spojení klasických produktů a novinek, a k tomu důraz na unikátní technologické výrobní procesy umožnily vznik sortimentu, který nemá v našich zemích konkurenci.

Stínicí prvky se v žebříčku priorit investorů posouvají čím dál častěji na vyšší příčky. Plní dekorativní funkci a zároveň praktickou roli okenní clony. Pokud navíc uživatel zvolí vhodný produkt, tedy pokud je roleta či závěs vyroben z přiměřeného materiálu a vhodné barvy, stínicí zařízení úspěšně zastoupí chladicí elektronickou techniku v létě, i sníží spotřebu energie vynaloženou na vytápění v zimě.

Společnost Bematech je řazena mezi přední producenty okenních clon. Více než dvacetiletá historie již svědčí o tradici, ke které se firma dopracovala vlastními silami a zkušenostmi nasbíranými v průběhu celého rozvoje. Neustálý vývoj dovedl technologie materiálového zpracování k výjimečnosti. V současnosti je tedy Bematech špičkou v oboru jak na českém, tak slovenském trhu. Uživatelé se mohou spolehnout na kvalitu, originalitu a individuální přístup ke každému zákazníkovi.

Obšírná nabídka

Fakt, že Bematech disponuje nadmíru obšírnou nabídkou, jsme již naznačili. Nabízí látky rozmanitých provedení. Lze si proto vybrat jak z tkanin vhodných pro látkové, římské, kazetové i tzv. twintex rolety. Velmi působivé jsou luxusní závěsy, které mohou být zvoleny pro ryze dekorativní účely, ale také pro maximální zatemnění, kdy jsou využívány tkaniny s velmi vysokou hustotou vláken. Velmi efektní a v době populárních velkoformátových oken i moderní záležitostí jsou také japonské posuvné stěny. Jsou obvykle tvořeny roletovou látkou.

Black and White

Klientům je v rozsáhlé nabídce tkanin ulehčena orientace za pomoci jejího rozdělení do dvou stěžejních kategorií: Bílá a Černá (Black and White). Název se však nesnaží tolik napovědět tóny barev, jako spíše naznačit míru průhlednosti daných tkanin. Do kategorie černá spadají takové produkty, přes které není vidět, či jsou průhledné jen málo, do bílé pak látky, které pohled skrz dovolují, případně jsou průsvitné zcela. Zákazníkovi je tak usnadněna první volba, po které následuje hlubší náhled celého sortimentu.

S1 Designer's Selection

Nabízené látky mohou plnit funkci výhradně dekorační, je možno volit tkaniny průhledné i hustě tkané, luxusního nebo ležérního vzhledu... Základem je ale vždy důraz na funkční design. V letošním roce připravila společnost Bematech dvě zbrusu nové kolekce látek, které se mohou chlubit právě výborným vzhledem, navíc se zachováním znamenitých technických vlastnosti tkanin. První z nich, S1 Designer's Selection zahrnuje výběr nejoblíbenějších látek z kolekce Black and White, která je již považována za klasiku. Nejde však jen o zaručené šlágry, objevují se zde i úplné novinky v podobě látek s odstíny s jemnou strukturou. Těchto bylo dosaženo za použití nejmodernějších tiskových technologií a výsledkem jsou skutečně unikátní odstíny. Zejména na tzv. screenových tkaninách, které disponují specifickými technickými vlastnostmi, jsou tyto jemně strukturované odstíny velmi působivé. Unikátní vlastnost screenů (v létě nepropouští nepříjemnou tepelnou energii dovnitř a zabraňují tak přehřívání interiéru) je zachována tak, že je zmiňovaná technologie tisku aplikována pouze na lícové straně látky, zatímco rubová část je ponechána v originálním stavu. Produktová řada S1 vyniká svou jedinečností na českém trhu.

SC Screen Collection

Všemi výše uvedenými pozitivy se může pyšnit taktéž druhá nová kolekce látek SC Screen Collection. Zahrnuje všechny ověřené a zajímavé screenové látky, její největší hodnotou je tedy resumé klasiky ve spojení s novinkami. Tkaniny „screen” se vyznačují především schopností zůstat vizuálně průhledné z vnitřních prostorů domu, přesto však zabránit průniku nepříjemných slunečních paprsků do interiéru. Ocení ji obzvláště návrháři a architekti, kteří apelují na návrhu účelových prostor ve spojení s moderním vzhledem a kteří tak budou mít vše „na jednom místě”.

B2B

Vlastní vývojové centrum, kontinuální inovace, vlastní produkce, vysoká umělecká úroveň, to vše charakterizuje českou společnost Bematech, potažmo její výrobky. Společnost funguje na tzv. B2B principu, a tedy disponuje rozsáhlou sítí úzce spolupracujících obchodních partnerů po celé Evropě. Tito jsou připraveni poskytnout jakoukoliv odbornou radu týkající se jak materiálové základny, tak samotných finálních výrobků jako jsou rolety a žaluzie. Inspiraci můžete samozřejmě načerpat i na stránkách www.bematech.cz.

Fotogalerie

Autor:
Foto: Yampi, Shutterstock, archiv redakce