Předokenní rolety LOMAX

Rozhodnete-li se neplatit více za energie, máte možnost si vybrat hned několik způsobů, jak toho docílit. Mezi ten nejúčinnější způsob však bezesporu patří mít kvalitní okna včetně předokenních rolet.

O přístupu našich energetických gigantů k občanům České republiky a jejich cenové politice se toho napsalo a namluvilo již opravdu dost. Nicméně výsledkem je, že všichni musíme čelit růstu cen energií a platit nehorázné částky. Proto je potřeba si, zvláště nyní uvědomit, že skutečná spotřeba energie je pouze na nás!

Není příliš mnoho cest jak opravdu efektivně snížit výdaje za energie. Pravděpodobně nejdůležitější je samozřejmě co nejdokonalejší zateplení domu. Jste si ale jisti, že právě u Vašeho domu je opravdu ideální?

Okny uniká až 30 % tepelné energie

Lidské oko nemůže teplo čili infra červené záření vnímat. Přesto všechny předměty, jejichž teplota se nachází nad bodem absolutní nuly – přibližně -273 °C – vyzařují infračervené záření. Termokamery mohou převést infračervené záření na elektrický signál a tímto způsobem unikající teplo zviditelnit.

Na obrázcích vpravo dole vidíme záběry pořízené termokamerou. Nahoře je reálná podoba měřené části objektu, dole pak záznam infračerveného záření.

V tomto konkrétním případě bylo dne třetího ledna letošního roku provedeno měření dvou 5-komorových plastových oken při venkovní teplotě -10 °C. První okno je opatřeno venkovní roletou AL44 a druhé okno je bez rolety.

Na termosnímku je možné určit jakékoliv množství referenčních bodů a zjistit tak, jaká je přesná venkovní teplota v tomto daném místě. Ve zde uvedeném případě bod Z1 ukazuje teplotu zatažené rolety, bod Z2 teplotu fasády, bod Z3 teplotu okna s vytaženou roletou, bod Z4 teplotu země. Zatímco teploty bodů 1,2 a 4 se jen nepatrně liší od teploty okolního vzduchu (cca o 1 °C), teplota okna (bod 3) je o 9,2 °C teplejší než vzduch. Z toho vyplývá, že dochází k opravdu velkým tepelným ztrátám.

Předokenní rolety jsou vaší nejlepší investicí

Při dnešních cenách za energie a teplo jsou právě předokenní rolety LOMAX ideální návratnou investicí. Předokenní roleta navíc snižuje hlučnost až o 16 dB, což ocení každý, kdo má tu smůlu, že jeho okna vedou do hlučné ulice. Dokážou ale ještě víc – ochrání okna před silným větrem, bouří a krupobitím, v létě pomáhají udržet v interiéru chladnější klima a zároveň chrání vybavení před nežádoucími slunečními paprsky. A co je v dnešní době dalším kladem předokenních rolet, je fakt, že jsou velmi účinnou překážkou pro zloděje.

Předokenní rolety LOMAX jsou zkrátka výborným strážcem tepla, soukromí a bezpečí každého domova. Tak proč je nezkusit? Stačí jen oslovit některého z autorizovaných prodejců, jejichž mapu i veškeré kontakty najdete na webových stránkách..

Autor: Lubomír Valenta
Foto: Archiv firmy