Římské rolety a závěsy – čistota a elegance zn. Bematech

Římské rolety jsou relativně novým řešením zastínění oken, které nabízí nové možnosti při vytváření působivého a atraktivního vzhledu interiéru. Naopak tradiční závěsy získávají v podání firmy Bematech svůdná barevná a prostorová řešení, zvlášť v kombinaci s moderními okny. Rozumný návrh pamatuje i na vnitřní tepelnou pohodu a úspory energie, nutné na udržení optimální teploty.

Římské rolety Bematech

Tento stále nevšední prvek přináší široký výběr možností k dekorování moderního i klasického interiéru, což je ostatně vidět i při listování nápaditým produktovým katalogem firmy Bematech: „Pomohou vám vytvořit interiér podle představ o vašem vlastním domově. Až ho dokončíte, bude se v něm zrcadlit vaše duše.

Římské rolety dají každému domovu unikátní vzhled. Je to dáno nejen jejich vysokou kvalitou, ale zejména možnostmi výběru římské rolety, která přesně vyhovuje stylu zákazníka. Římské rolety lze kombinovat se závěsy, výsledkem této kombinace jsou další zajímavé možnosti vytváření interiéru.

Lze také kombinovat dvě římské rolety. Vyžaduje to trochu nápaditosti a cit pro harmonii. Římská roleta s průsvitnou látkou umožňuje vnik světla během dne a druhá římská roleta z dekorativní látky zajišťuje soukromý večer i v noci. Společně s textilními designéry vybírá Bematech pro římské rolety nejvhodnější látky. V nabídce je široký výběr barev a vzorů. Od klasiky po modernu. Látky z kolekce Bematech jsou vhodné do každého interiéru.

Máte velká okna či prosklené stěny? I tyto prvky lze doplnit římskými roletami, pokud vyhledáte značku Bematech. Vysoká kvalita je zaručena i pro extrémně velké rozměry. Základní škála je možná až do šířky 420 cm a výšky 590 cm. Velké rozměry lze ovládat automaticky, ale i manuálně, stejně jako menší rozměry. Co se týče ovládání, Bematech používá nejlepší systémy na trhu, mají kompaktní tvar a pracují spolehlivě.

Závěsy

Okno je nejdůležitější součást interiéru a závěsy by měly být navrhovány jako poslední. Rozsáhlá kolekce látek Bematech usnadní jejich výběr; nejnovější látky kolekce Bematech jsou výsledkem inspirace textilních designérů. Rozsáhlá škála obsahuje transparentní a zatemňující látky. Lze vybírat z různých barev a odlišných struktur. Závěsy Bematech vznikají ve vlastním designérském studiu. Takto lze kontrolovat každý detail výrobků. Přijďte se sami přesvědčit o nejvyšší kvalitě závěsů Bematech a nejen nich.

Vyšší tepelná pohoda a nižší spotřeba energie

Římské rolety ani závěsy se do stavebních tepelných výpočtů nezahrnují, což se tlumočí tak, že jejich příspěvek k úspoře energie na zimní vytápění nebo letní chlazení žádný není.

Není tomu tak. Už tím, že povrchová teplota římské rolety nebo závěsu je v zimě vyšší, než na vnitřním povrchu okna, oba stínící prvky přispívají významně k vnitřní tepelné pohodě. Existence tohoto rozdílu teplot dále říká, že mezi oknem a zastíněním nutně existuje tzv. přestupový tepelný odpor. Ten zajistí, že okno s roletou nebo závěsem izoluje tepelně lépe, než samotné okno. Právě o tento odpor. Podobnou úvahu lze učinit pro letní horký den, kdy interiér chladíme – oba stínící předměty sníží výdaje na chlazení.

¹) Zpracováno z podkladů společnosti B E M A T E C H, s.r.o.
Autor:
Foto: Archiv firmy