Látkové rolety PURE

Bematech přichází s novou ucelenou řadou rolet pod značkou PURE. Jedná se o nekonvenční, avšak vysoce funkční a zároveň designový prvek vnitřního stínění, který netradičně, ale velmi jemně a s elegancí dotváří interiér každého domova. Bematech rolety PURE poprvé představil na přelomu února a března na světovém veletrhu stíní techniky R+T 2018 ve Stuttgartu, kde se setkaly s velkým zájmem.

Inovativní systém PURE využívá důmyslného systému skrytých konzol, čímž vyniká design výrobku na nejvyšší možné úrovni a bez rušivých vjemů.

Variantně lze použít také designové dřevěné krytky PURE WOOD, čímž vytvoříme jedinečný přírodní vzhled rolet.

Jinou možností je pak použití hliníkových designových konzol Infinity, které vytvářejí luxusní vzhled látkových rolet i pro ty nejnáročnější požadavky moderního interiéru. Vnitřní okenní látkové rolety PURE tak splní očekávání i nejnáročnějších zákazníků.

Výhody:

  • Funkčnost
  • Jednoduchost
  • Design – široká škála doplňků i tvarů
  • Snadná montáž
  • Nejširší nabídka látek na českém trhu
  • Možnost vlastního designu na přání – potisk látek na objednávku

Tabulka: Technická specifikace rolet PURE

Kovové konzoly:
Maximální šířka:až 3400 mm (dle použitého průměru trubky)
Maximální výška:až 3000 mm (dle použitého průměru trubky, látky a způsobu ovládání)
Manuální i motorické ovládání – s možností napojení na inteligentní domovní systém
Možnost montáže na stěnu i na strop

Ovládání látkových rolet

Látkové rolety je možné ovládat řetízkem, klikou nebo motoricky. Novinou v systému PURE jsou nové barvy řetízků v kolekci Bematech – Gun metal, Dungeon, Medieval brass, Mystic red.

Motorizace je využívána zejména pro zvýšení komfortu ovládání nebo u rolet velkých rozměrů. Výběr vhodného typu motoru umožní jeho aplikaci v rámci inteligentního systému řízení v domě. Pro elektrické ovládání lze navíc systém doplnit i sluneční automatikou, která dle intenzity sledovaného faktoru vydá pokyn pro stažení nebo vytažení rolet.

Kromě standardních variant ovládání nabízíme i tzv. sdružení rolet. Tento systém umožňuje ovládání až tří rolet jedním pohonem. Jednotlivé látkové rolety na okna jsou navzájem propojeny sdružovacím mechanizmem. K vytahování a stahování všech sdružených rolet dochází současně. Výhodou je použití pouze jednoho pohonu pro více rolet a minimalizace nezbytně nutné mezery mezi látkami.

Nabízíme i sdružení rolet pod úhly 0–45 ° a 0–90 °.

Výběr vhodné látky

Aktuální kolekce látek tvoří širokou barevnou škálu. Individuální vzhled vašeho domova pak můžete zvýraznit originálním potiskem rolet. Potisk je nyní možné objednávat přesně na míru vašeho vkusu a interiéru.

Pokud si nevyberete z široké kolekce standardních vzorů, můžete si nechat za příplatek natisknout na vybrané typy látek vlastní design nebo obrázek. Touto personifikací rolet se nabídka firmy Bematech stává ojedinělou na trhu.

Z technického a funkčního pohledu jsou nyní v kolekci zařazeny i látky, které tlumí nežádoucí hluk okolí. Samostatnou skupinu pak tvoří tzv. screenové látky, které zamezí pronikání slunečních paprsků do interiéru bez ztráty kontaktu s venkovním prostředím. Jiná vatianta zahrnuje i nehořlavé látky nebo látky s teflonem určené do vlhkého prostředí (http://www.bematech.cz/cs/lamely-a-latky). Na vyžádání předložíme příslušné certifikáty.

Vhodným výběrem látky v zásadě ovlivníme míru zastínění/zatemnění celého systému.

Na výběr je z široké kolekce látek a vzorů)

Snadná údržba

Výhodou je také snadná údržba látky. Drobných mechanických nečistot je možné se zbavit lehce navlhčeným hadříkem nebo vysavačem za použití nejnižšího stupně sání.

Možnost kombinace jednotlivých komponentů

Všechny interiérové rolety jsou u nás vyráběny přesně na míru, dle požadavků zákazníka. Můžete vybírat z široké škály konzol, krytek, boxů, řetízků nebo spodních lišt. Kompletní nabídku vám na požádání rádi předložíme. Některé prvky jsou především designové, jiné jsou podstatné pro správnou funkci výrobku. Důležitý je např. vhodný výběr spodní zátěžové lišty. Uložení lišty do tunýlku nabízí jednoduché, ničím nerušené zakončení látky ve spodní části okenní rolety. Pohledové lišty jsou ve většině případů těžší a vedle funkce designové zajišťují i dostatečné zatížení látky. Pohledové lišty jsou častěji využívány u vnitřních rolet velkých rozměrů. Spodní zátěžové lišty jsou vyrobeny z PVC profilu, hliníku nebo ze dřeva. I tento prvek lze lakováním barevně přizpůsobit přání zákazníka.

Může být i více rolet za sebou

Montáž látkové rolety

Textilní rolety lze uchytit pomocí konzol, montážního profilu a kazety. Všechny uvedené prvky nabízíme ve standardních barevných provedeních nebo lze využít možnosti jejich lakování do odstínů RAL.

Montážní profil instalaci textilní rolety výrazně usnadní. Montáž umožňují speciální klipy, které lze libovolně posouvat. Tento způsob doporučujeme zejména v případě měkkého podkladu, nebo pokud jsou v místě instalace rozvody elektřiny nebo vody.

Po vytažení je celá roleta skryta ve velmi malém obalu, který je možné umístit nad okna, do špalet nebo přímo na okenní rám.

Vhodné kombinace rolet s ostatními prvky

V interiéru jsou textilní rolety často kombinovány se závěsy. Ojedinělé nejsou ani kombinace dvou látkových rolet za sebou, kdy jedna z rolet plní funkci stínící a druhá funkci temnící.

V interiéru jsou textilní rolety často kombinovány se závěsy

Závěr

Nová kolekce interiérových rolet PURE, kterou jsme se pokusili čtenářům přiblížit, představuje úplnou evropskou a světovou špičku. To se týká nejen pestrého barevného řešení rolet nebo jejich konstrukčního provedení či uživatelského ovládání a řízení. Týká se to i všech doprovodných služeb, při kterých společnost Bematech systematicky dbá na to, aby výsledné řešení bylo v souladu s potřebami a individualitou zákazníků.

Autor: Jaroslav Sochor
Foto: Archiv firmy