Revoluční řešení stínění velkých oken

ZOOMTECH představuje revoluční patentované řešení spojující maximální funkčnost s minimalistickým designem. Rolety o šířce až pět metrů mohou být na trubce o průměru pět centimetrů místo běžných patnácti.

Látkové rolety. Síla nejen v tradici

Látkové interiérové rolety jsou stále velmi oblíbené z mnoha praktických i estetických důvodů. Vynikají jednoduchostí, spolehlivostí a pestrostí svého technického nebo barevného provedení. Kombinace obou rolí – funkčního stínicího prvku a barevné dekorace – umožňuje osobitá a působivá řešení interiéru i jeho aktuální proměny, například v souladu s ročním obdobím. Roleta je vysoce účelný, léty prověřený a jednoduchý stínicí prvek, který se hodí pro všechny styly bydlení. V kombinaci s vnější stínicí technikou je nejúčinnějším nástrojem pro rekuperaci sluneční energie a regulaci její intenzity, díky čemuž lze dosáhnout optimálního komfortu a snížené spotřeby dalších zdrojů energie pro vytápění nebo chlazení. Při velkých rozpětích oken však bývá na nápadně velké trubce o průměru přibližně patnáct centimetrů.

ZOOMTECH

Ukrytí technických prvků je jedním ze základních pilířů minimalismu architektonického stylu, který začali prosazovat Le Corbusier, Mies van der Rohe a mnoho dalších významných osobností na poli architektury. Nepřerušovaný povrch skla vytváří dojem nekonečného prostoru a umocňuje pocit splynutí s okolním prostředím. Látková roleta ZOOMTECH tento požitek nenaruší a zajistí maximální funkčnost při využití minimálního prostoru. Umožňuje to patentované řešení kompenzující prohýbání trubky ve velkých šířích, kterému se jinak předchází použitím trubek a montážních prvků větších rozměrů.

Související články

Autor: Petr Nagy
Foto: archiv firmy BEMATECH