Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Screenové rolety Isotra

Hlavní předností screenových rolet je jejich částečná světelná propustnost a variabilita. Tyto rolety přinášejí stín bez ztráty výhledu do exteriéru, zároveň však ztěžují pohled zvenčí do interiérů. Tím se zachovává soukromí. Screenové rolety vytvářejí v interiéru optimální tepelné podmínky a jsou vynikajícím doplňkem konceptu pasivních staveb.

Hlavní předností screenových rolet je jejich částečná světelná propustnost a variabilita. Tento typ rolet přináší stín bez ztráty výhledu do exteriéru, zároveň však ztěžuje pohled zvenčí do interiérů a zachovává tak soukromí. Screenové rolety vytvářejí v interiéru optimální tepelné podmínky a jsou vynikajícím doplňkem konceptu pasivních staveb.

Látky

Volba látky zásadním způsobem určuje nejen vzhled rolety, ale také užitné vlastnosti jako úroveň prostupu světla, tepelněizolační parametry, odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření atd. Společnost ISOTRA nabízí níže uvedené typy látek; kromě SCR3005 jsou všechny použitelné jak do interiéru, tak i do exteriéru.

Volbou technické tkaniny Satiné (skelné vlákno potaženo PVC) nebo Soltis (polyesterové vlákno s nanesenou vrstvou PVC) lze zajistit maximální ochranu proti slunečnímu záření a průniku tepla, optimální úroveň přirozeného světla v interiéru a kontakt s vnějším okolím.

Satiné, Satiné Blackout, Satiné Metal

Jedná se o skelné vlákno potažené PVC vrstvou, které spolu zajišťují prvotřídní stabilitu rozměrů, ochranu před ohněm a chemikáliemi, UV stabilitu a výbornou odolnost proti povětrnostním podmínkám. Látka je v základním poměru složena ze 42 % skelného vlákna, které je potažené 58 % PVC (výjimku tvoří látka typu blackout). Výrobní proces umožňuje kombinaci více barevných vláken a dodává pravidelný vzhled v ploše látky.

Látka Satiné

Screen Nature

Speciální složení má látka typu SCREEN NATURE, která je vyrobena ze 100% skelného vlákna bez obsahu PVC a halogenů. Splňuje tak vysoké nároky na ekologii s minimálním dopadem na životní prostředí, na ochranu zdraví, bezpečnost a odolnost vůči hoření (A2, M0)

Látka Screen Nature

SCR3005

Kombinace 30 % polyesterové vlákna a 70 % PVC nabízí širokou škálu látek pro interiérové použití, které splňují základní požadavky na funkčnost, design, tepelný a optický komfort.

Látka SCR3005

Soltis 92

Soltis je látka složená z polyesterových vláken potažených vrstvou PVC. V rámci výrobního procesu je nejdříve utkána plocha látky z jednotlivých vláken, která je pomocí technologie Precontraint předpínána ve dvou směrech. Na závěr, v napnutém stavu, je opatřena PVC vrstvou. Tento technologický postup dodává látce kromě vysoké rozměrové stability a pevnosti také nepravidelný vzhled.

Mezi další přednosti materiálu patří vynikající tepelněizolační vlastnosti, optimální vizuální a světelné vlastnosti, barevná stálost (UV stabilita) a odolnost vůči hoření (B1, M1)

Látka Soltis 92

Tab.: Rozměry rolet

Provedení a pohonšířka (mm)výška (mm)
minmaxminmax
SCREEN ZIP
motor8004 5005003 000
SCREEN GW a SCREEN LITE
klika5004 0005003 800
motor8004 5005004 000

Varianty screenových rolet

Společnost ISOTRA nabízí tři typy screenových rolet (SCREEN ZIP, SCREEN GW a SCREEN LITE) lišících se krycím profilem, vodicím systémem či způsobem pohonu.

Roleta SCREEN ZIP

Jedná se o unikátní screenový systém. Díky speciálnímu vedení látky v bočních lištách se podstatně zvyšuje odolnost rolety proti větru, v uzavřené poloze částečně nahrazuje síť proti hmyzu, a v případě použití látky typu Satiné blackout zajistí velmi účinné zatemnění.

Zabudovaný motorický pohon podtrhuje moderní provedení systému a jeho celkový komfort. Užitné vlastnosti činí z rolety SCREEN ZIP technologickou špičku na poli screenových rolet, která účinně doplňuje technologický koncept pasivních budov v oblasti zastínění. Vzhledem k robustnosti vodicího systému nalezne tato roleta uplatnění především v exteriéru.

Roleta SCREEN ZIP

Roleta SCREEN GW

Screenová roleta SCREEN GW nabízí technické, avšak vysoce estetické řešení zastínění. V základním provedení nabízí ISOTRA a.s. tuto roletu s krycím profilem a možností bočního vedení lankem nebo vodící lištou. Lze volit mezi elektrickým pohonem či manuálním pohonem pomocí kliky.

Tento typ screenových rolet je vhodný jak pro interiérové, tak exteriérové použití.

Roleta SCREEN LITE

Tato roleta představuje „odlehčenou variantu” screenové rolety SCREEN GW. Stejně jako u typu SCREEN GW zůstává boční vedení lankem nebo vodicí lištou, avšak bez krycího profilu. Způsob pohonu zůstává totožný – v základní variantě je motorický, alternativně manuální ovládání klikou.

Screenová roleta SCREEN LITE představuje cenově dostupnou alternativu k modelům SCREEN ZIP a SCREEN GW. Je vhodná do interiéru i exteriéru.

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy