Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Fasádní stínění PROALU

Předokenní žaluzie jsou velmi efektním stínicím prvkem, u kterého lze naklápěním lamel regulovat intenzitu slunečních paprsků dopadajících do interiéru. Významným a spolehlivým výrobcem hliníkových rolet na míru, dodavatelem žaluzií a screenových rolet, garážových vrat, markýz i interiérového stínění je společnost PROALU spol. s.r.o.

Venkovní fasádní stínění má zcela jasné základní poslání, slouží jako bariéra. Tato bariéra z hliníkových rolet či exteriérových žaluzií nejen chrání a ukrývá život v domě před nepohodou a nechtěnými pohledy zvenčí, ale stará se především o tepelnou a světelnou pohodu v interiéru.

Další funkcí venkovních žaluzií, především hliníkových rolet plněných polyuretanovou pěnou, je zvuková izolace spolu se zabezpečením a ochranou soukromých prostor před nevítanými návštěvníky, jimiž mohou být nejen zloději, ale také hmyz.

Nezanedbatelným důvodem k pořízení hliníkových rolet či žaluzií jsou energetické úspory, můžeme tedy hovořit o návratné finanční investici. Osazením lze zajistit i výhodnější podmínky při pojištění domu.

Harmonické ladění fasády

Hliníkové rolety i žaluzie se využívají ve všech fázích stavby a zkušenosti získané dlouholetým působením na trhu, umožňují firmě být dobrým rádcem stavebníkům popř. projektantům, kteří uvažují o instalaci fasádního stínění již ve fázi projektu, při rekonstrukci anebo dodatečné montáži do hotové stavby. Vhodný výběr materiálů již v projektové části, znamená vždy pro zákazníka jistotu dokonalého zhodnocení nákladů a bezproblémovou instalaci předem vybraného typu stínění.

V moderní architektuře je diskrétní uložení fasádního stínění stále důležitější nejen kvůli ochraně interiéru, ale také kvůli harmonickému ladění fasády. Nadokenní překlady umožňují dosáhnout čistých ničím nenarušených fasádních linií.

Hliníkové rolety i žaluzie tvoří nedílnou součást objektu

Nadokenní překlad Vario

Porotherm překlad Vario byl speciálně vyvinut pro stavby z kompletního cihlového systému Porotherm a protože disponuje stejnou výškou jako cihly, je použití při výstavbě velmi snadné. Díky široké nabídce délek od 1 metru až po 3,50 metru poskytuje různé možnost uplatnění při výstavbě. Schránka stínicího prvku, je předsazená před oknem v prostoru roletového překladu a revizní prostor je zvenku, ve spodní části schránky. Vodicí lišty jsou namontované na rámu oken. Překlad Vario je možné využít i pro rohové sestavy (viz článek Nový nadokenní POROTHERM překlad VARIO).

Nadokenní překlad Vario se zabudovanou sítí

Nosný roletový překlad

Heluz nosný roletový překlad univerzální pro rolety i žaluzie se vyrábí v šířkách 365, 380, 400, 440 a 490 mm a výšce 238 mm. Překlady tvoří schránku pro osazení venkovních rolet nebo žaluzií. Součástí překladů je tepelná izolace, pohledové strany jsou cihelné a tvoří podklad pro nanášení omítek. Nejvýraznější optickou výhodou je možnost zakrýt vodicí lišty stínicích prvků pomocí zápustných pouzder hluboko do fasádních omítek. Dodávka je rozdělena na dvě části. Instalaci pouzder vodicích lišt do hrubého zdiva a na kompletaci rolety po dokončení omítek (viz článek Nosný roletový a žaluziový překlad HELUZ.

Roletový překlad Heluz

Venkovní stínicí systémy lze do obou zmíněných překladů montovat až po úplném dokončení stavby, kdykoli během jejího užívání.

Předokenní rolety lze použít v podstatě u všech typů oken v provedení podomítkovém i pohledovém. Máte-li atypická okna různých tvarů, máme řešení i pro vás. Rádi doporučíme nejvhodnější variantu ovládání právě pro vaše okna. Užitečným doplňkem k roletám jsou integrované sítě proti hmyzu.

Hliníkové rolety
Předokenní rolety lze použít u všech typů oken v provedení podomítkovém i pohledovém

Důraz kladený na kvalitu výroby a montáže nám umožňuje být výhradním dodavatelem předokenních rolet pro největší developerskou společnost v ČR, firmu Central Group.

Firma PROALU spol. s r.o. spolehlivě zajistí zaměření, výrobu, montáž i servis veškerého stínění a všech ovládacích prvků. Obchodní kanceláře najdete ve Vestci u Prahy, v Hradci Králové a ve Vlašimi.

Další informace o fasádním stínění a dalších produktech firmy naleznete na stránkách www.proalu.cz.

Autor: Markéta Kočovská
Foto: Archiv firmy