Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Novinky pod značkou FAKRO

Společnost FAKRO je známá především jako přední výrobce střešních oken. V sortimentu však najdeme také další výrobky, které zaručují pohodlné a komfortní bydlení v podkroví.

Zajímavou novinkou jsou super termoizolační půdní schody LWT spolu s izolační sadou LXD, nebo také nová generace markýz pro střešní okna AMZ Solar a AMZ Z-Wave s elektrickým ovládáním.

Super termoizolační půdní schody LWT

Půdní schody LWT jsou určeny pro nízkoenergetické stavby, ve kterých je kladen důraz na minimalizaci tepelných ztrát. Jsou ideální do míst, kde se vyskytují velké rozdíly teplot mezi vytápěným podkrovím a půdními prostory. Jejich výjimečnou vlastností je dokonalý součinitel prostupu tepla poklopu schodů na úrovni U = 0,51 W/m2K. Speciální 8 cm poklop vyplněný pouze termoizolačním materiálem (polystyrénem) tvoří dokonalou bariéru omezující teplotní ztráty.

Během otevírání schodů vedou pohyb poklopu inovativní panty spojující žebřík se skříní. Žebřík se odsouvá od poklopu a umožňuje pohodlně položit chodidlo, což zvyšuje komfort užívání. Speciálně použité úchyty umožňují snadnou montáž a demontáž poklopu schodů. Díky nevelké hmotnosti (a inovativnímu způsobu uchycení poklopu na tzv. klik si s montáží schodů hravě poradí jedna osoba. Maximální nosnost půdních schodů je 160 kg.

Super termoizolační půdní schody LWT
Pohyb poklopu vedou inovativní panty spojující žebřík se skříní

Izolační sada LXD pro půdní schody

Do nabídky příslušenství k půdním schodům byla zavedena izolační sada LXD, která zaručuje tzv. „teplou montáž” půdních schodů ve stropě, slouží k rychlému utěsnění mezery mezi skříní namontovaných schodů a otvorem ve stropě a umožňuje těsné spojení skříně s parotěsnou fólii z obytné strany a s parotěsnou membránou z půdy.

Sada obsahuje:

  • parotěsný límec vyrobený z parotěsné fólie, která zabraňuje difuzi vodní páry a chrání termoizolační materiál před vlhkostí, svařované rohy usnadňují těsnou izolaci kolem skříně schodů,
  • materiál z ovčí vlny o průřezu 50 × 70 mm a součiniteli tepelné vodivosti λ = 0,04 W/mK, se díky své pružnosti a elasticitě dokonale přizpůsobí otvorům, do kterých je montován, a poskytuje náležitou tepelnou a akustickou izolaci,
  • paropropustný límec vyrobený z membrány EuroTop L2 (90 g), nepropouští vlhkost dovnitř, odvádí případnou vlhkost z termoizolace, límec má svařované rohy usnadňující provedení těsné izolace kolem skříně schodů,
  • oboustranně lepicí páska pro těsné spojení parotěsného límce ze skříní schodů a parotěsnou fólií.

Markýzy nové generace

Markýzy pro střešní okna s elektrickým ovládáním jsou spojením účinné ochrany před nahříváním s nejvyšším komfortem při používání. Po namontování markýzy stačí pouze stisknout tlačítko na ovladači a během chvilky se zastíní celé střešní okno. Díky tomu, že markýza absorbuje sluneční záření již před zasklením a emituje teplo ven, chrání před úmorným vedrem značně lépe, než vnitřní stínicí doplňky. Markýza je až 8x účinnější než vnitřní rolety nebo žaluzie. Díky použitému materiálu propouští světlo, umožňuje výhled ven a vizuální kontakt s okolím. Navíc její umístění za oknem nezmenšuje prosklenou plochu okna.

Markýza AMZ Z-Wave – pohled zevnitř
Markýza FAKRO AMZ Solar

Markýzy s elektrickým ovládáním jsou dostupné ve dvou verzích:

AMZ Z-Wave napájená z elektrické sítě a ovládaná pomocí dálkového ovladače nebo nástěnného ovládacího panelu v bezdrátovém systému Z-Wave. Tuto markýzu lze zastavit v jakékoliv poloze. AMZ Solar je napájena solárními bateriemi a funguje automaticky. Může být řízena v jednom ze tří režimů: automaticky (automatické rozvinutí a svinutí závislé na intenzitě slunečního svitu), poloautomaticky (automatické rozvinutí, svinutí pomocí ovladače), dálkově pomocí přiloženého ovladače, který je součástí její výbavy.

Kromě elektrických markýz FAKRO nabízí také markýzy AMZ s manuálním ovládáním, které vynikají skvělým poměrem kvality, efektivity, účinnosti a ceny.

¹) redakční úprava Hana Solařová
Autor: Ing. Mariola Konderlová
Foto: Archiv firmy