Vhodné dveře k oknům

Zkušenosti nashromážděné za několik desítek let a široká paleta modelů vlastní výroby činí z předního evropského výrobce oken Internorm předního výrobce i v segmentu vstupních domovních dveří. Ročně se v závodech v Traunu a Sarleinsbachu vyrobí víc než 13 000 hliníkových a dřevohliníkových domovních dveří – každé z nich jsou individuální a na míru.

Věrný mottu „vhodné dveře k oknům” vyrábí Internorm vstupní domovní dveře tak, aby je bylo možné dokonale kombinovat se všemi jeho produkty. Vedle vynikající izolace a bezpečnosti nabízejí díky velkému výběru barev, skel a klik široký prostor pro individuální přání.

Každé dveře jsou unikátní

Přední výrobce oken Internorm vyrobí v závodech v Traunu a Sarleinsbachu každoročně víc než 13 000 vstupních domovních dveří. Každé z nich jsou unikátní a vyrobené přesně na míru. Čtyři hliníkové (AT 410, AT 400, AT 310 a AT 200) a tři dřevohliníkové dveřní série (HT 410, HT 400 a HT 300) s celkem víc než 70 základními modely v rozmanitých designech představují základní paletu – velký výběr barev, skel a klik nabízí navíc rozsáhlý prostor pro individuální vzhled dveří. Vedle standardního sortimentu vyrábí Internorm rovněž řadu speciálních modelů na základě nejrůznějších přání zákazníků.

AT 410
AT 400
AT 310

Dokonalá kombinovatelnost

Vstupní domovní dveře Internorm lze ideálně kombinovat se všemi dalšími produkty ze sortimentu Internormu. Okna a dveře jsou dokonale sladěné systémy – jak technicky, tak ve věcech designu: stejná struktura povrchu, stejné barvy a skla umožňují zachování stejného stylu při navrhování Vašich domovů.

Mnoho speciálních prvků

Vstupní domovní dveře Internorm nabízejí díky sériovému několikanásobnému závorování vysokou bezpečnost již ve standardním provedení a lze je dovybavit podle individuálních potřeb až na třídu bezpečnosti RC2. Navíc nabízejí mnoho dalších speciálních prvků. Vstupní kontrolní systémy od čtečky otisků prstů až po keypady například zvyšují pohodlí a bezpečnost. LED osvětlením pod madlem nebo v oblasti prahu lze zase cíleně vytvořit světelné body na domovních vstupních dveřích – LED osvětlení Internorm lze doplnit soumrakovým spínačem; světlo se pak automaticky zapne, jakmile se setmí. Je možné i napojení na pohybové čidlo. Dalším speciálním prvkem je plošně lícující montáž velkoplošného zrcadla na vnitřní straně dveří.

HT 410
HT 400
HT 300

Vedlejší vchodové dveře

Kromě hlavních vchodových dveří nabízí Internorm také velký výběr vedlejších vchodových dveří vlastní výroby. Vedlejší vchodové dveře v materiálovém provedení dřevo/hliník, hliník a plast nabízejí rovněž široké spektrum individuálního pojetí.

Od roku 2014 doplňuje paletu hliníkových domovních vstupních dveří Internorm série AT 310. AT 310 se vyznačuje rovnými liniemi s plošně lícujícím křídlem vně a profilovaným křídlem uvnitř.

Dveře na výrobním programu od roku 1931

Vstupní dveře jsou součástí produktového programu Internormu od založení firmy v roce 1931.

Evropská značka oken č. 1

Internorm je největší výrobce oken v Evropě působící na mezinárodním trhu, který zaměstnává 1 800 pracovníků (ekvivalent plného úvazku). Tři výrobní závody v Traunu, Sarleinsbachu a Lannachu dosud opustilo více jak 22 milionů okenních a dveřních jednotek, které byly 100 % „made in Austria”. Od chvíle, kdy se zrodilo plastové okno až po dnešní dřevohlíníkové, high tech a high design inovace, je to právě Internorm, kdo určuje měřítka pro celou Evropu. Společně s přibližně 1 300 obchodními partnery ve 22 zemích budujeme naši vůdčí pozici na evropském trhu. Součástí produktové palety jsou vedle okenních a dveřních systémů také systémy ochrany před sluncem a hmyzem.

Autor: Ing. František Svoboda
Foto: Archiv firmy