Vnější stranu sklo-hliníkové výplně tvoří kalené sklo vrstvené v kombinaci s connexem

Designové sklo-hliníkové vchodové dveře

V nedávné době byla v oblasti otvorových výplní uvedena na trh novinka, a sice sklo-hliníková dveřní výplň. Představila ji firma VP trend, s. r. o., která patří mezi zkušené výrobce dveřních výplní určených pro profilové vchodové dveře z plastu i hliníku. Jejími zákazníky jsou převážně majitelé rodinných domů.

Technické parametry

Vnější stranu sklo-hliníkové výplně tvoří kalené sklo vrstvené v kombinaci s connexem. Celková tloušťka vnější skleněné strany je 6,4 mm. Vnitřní stranu výplně tvoří práškově lakovaný, popř. fóliovaný (kašírovaný) hliníkový plech tloušťky 1,5 mm. Izolační jádro výplně je zhotoveno z extrudovaného polystyrenu (XPS).

Vlastnosti

Výplně jsou vyráběny v různých tloušťkách, a to ve vsazovaném a jednostranně překryvném provedení. Jejich výhodou je zejména vysoká odolnost a luxusní vzhled i finální způsob zhotovení. Díky technologii, která umožňuje tisk přímo na sklo, lze na výplně nanést libovolný design. To koncovým uživatelům i architektům umožňuje volby, které dříve neměli. Jde o jeden z nejluxusnějších produktů v kategorii vstupních dveří.

Originalita

V nabídce je základní řada designů, ale možnosti jsou prakticky neomezené. Není problém vyrobit i výplň se zcela originálním vzhledem na přání zákazníka. Co se vzniku tohoto trendu týče, poptávka po dveřních výplních tvořených sklem vzešla ze strany německých a francouzských zákazníků, odkud se pomalu přesouvá i do České republiky. Nemalá část uživatelů si přeje mít na domě něco originálního či speciálního a běžné vchodové dveře jim nestačí. Právě těmto lidem vychází společnost VP trend se svými sklo-hliníkovými výplněmi vstříc.

Slibná budoucnost

Odezva na produkt byla a je velmi kladná, ani poptávka – navzdory vyšší ceně výrobku – není zanedbatelná. Do příštího roku, kdy se očekává, že povědomí o sklo-hliníkových výplních se rozšíří, hledí firma VP trend s velkou důvěrou.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv firmy