Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Vstupní kazetové dveře z oceli a pohony pro těžké brány od společnosti Hörmann

Společnost Hörmann, významný výrobce vratových a dveřních systémů, rozšířila svoji nabídku o řadu novinek. V tomto článku se dozvíte více o vstupních kazetových dveřích z oceli s označením IsoPort a pohonu pro otočné brány RotaMatic v provedení P a PL.

Vstupní kazetové dveře z oceli s označením IsoPort

Při výběru vchodových dveří hraje významnou roli řada faktorů. Mezi ně patří dlouhá životnost, snadná údržba, vynikající izolační vlastnosti a v neposlední řadě atraktivní vzhled. Vstupní kazetové dveře z oceli, jež společnost Hörmann uvedla na trh, těmto požadavkům plně vyhovují.

Dveřní křídlo tloušťky 46 mm tvoří schránka z pozinkovaného ocelového plechu o tloušťce 0,6 mm s antikorozní povrchovou úpravou. Uvnitř se nachází dřevěný rám a výplň z polyuretanové pěny vysoké hustoty (55 kg/m3), která zaručuje výborné izolační vlastnosti. Dokonalou ochranu vůči povětrnostním vlivům zajišťuje kvalitní těsnění instalované po obvodu dveřního křídla. Konstrukční provedení a použitý materiál poskytují dveřím IsoPort stabilitu a dlouhou životnost. Další výhodou je jejich snadná údržba a zajímavý design. Plášť dveří je z vnitřní i vnější strany formován podle řady nabízených motivů. Na výběr jsou také různé varianty prosklení, jež dveřím propůjčují originální vzhled.

K dostání jsou ve finální povrchové úpravě bílé barvy. Kazetové dveře IsoPort se dodávají v provedení s ocelovou nebo dřevěnou zárubní a lze je objednat v rozměru 900 x 2 150 mm. Pro dokonalý pocit bezpečí jsou vybaveny francouzskými zámky s tří- nebo čtyřbodovým zajištěním v závislosti na zvoleném typu zárubně. Doporučují se jako hlavní domovní nebo vedlejší vchodové dveře. Jejich doporučená cena se pohybuje již od 6 920 Kč bez DPH. Jako doplňkové příslušenství se nabízí kliková sada Champagne s profilovou cylindrickou vložkou. Jejich předností je především vysoká kvalita, odolnost a výborné tepelně i zvuko-izolační vlastnosti v kombinaci s velmi příznivou cenou.

V ČR byly široké veřejnosti představeny v rámci brněnského veletrhu IBF 2007.

Obr. 1: Vstupní kazetové dveře z oceli

Pohony pro těžké brány

Aby si i majitelé těžkých otočných bran mohli užívat komfortu, jaký nabízí dálkové ovládání brány pohonem RotaMatic, rozšířila společnost Hörmann oblíbenou sérii pohonů o provedení P a PL. Tyto pohony ovládají plynule a tiše i velké a těžké otočné brány do šířky 2 500 (P) nebo 4 000 mm (PL), výšky 2 000 mm a hmotnosti až 400 kg.

Všechny pohony RotaMatic se vyznačují spolehlivou technikou a moderním, štíhlým designem. Pohony RotaMatic ze série P jsou navíc vybaveny schránkou ze zinkového tlakového odlitku, která zajišťuje ještě větší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Pro usnadnění montáže nabízí společnost Hörmann různé upevňovací prvky, jako jsou např. prodlužovací osy nebo rohový úhelník na sloupek. Lze je použít v závislosti na montážní situaci pro dosažení rovnoměrného pohybu brány.

Obr. 2: Pohon pro těžké brány RotaMatic, provedení P

Pohony ze série RotaMatic P a PL byly na český trh uvedeny v červenci 2007. Od roku 2008 se navíc budou dodávat v provedení Rotamatic P io a PL io i pro radiový automatizační systém domovní techniky io-home-control®.

1 Redakčně upraveno z podkladů firmy Hörmann Česká republika s.r.o. a agentury Omnimedia Public Relations s.r.o.
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archiv firmy Hörmann