Zavádíme na trh pojem STŘEŠNÍ DVEŘE

Terasa na ploché střeše, záhony, městské včelaření, relaxační zóny... Krásný a svobodný prostor mezi střechami získává v současné době mnoho zajímavých podob. “Mám takové prostory rád, cítím se tam dobře. A je mou prací i koníčkem vyvíjet a vyrábět prosklené střešní výstupy. Nyní na trh zavádíme pojem STŘEŠNÍ DVEŘE. V žertu, ale i popravdě uvádím, že takto zpřístupněné prostory nadchnou romantiky i developery. První z nich si to užijí a druzí vydělají,” říká Jakub Formánek za vedení českého výrobce.

Chytré řešení vstupu na terasu v kombinaci s pohodlnými střešními dveřmi představují tepelně-izolační stavební prvek, kterým prosvětlíte a otevřete přístupovou cestu na střechu. Získáte tím příjemný sklon schodiště a požadovanou šířku vhodnou pro každodenní užívání. „Žádné žebříky a skorožebříky. Vyvíjeli jsme skutečně dlouhodobé řešení pro moderní domy s plochou střechou i stavby se šikmou taškovou střechou. Pro pány v klobouku i dámy na podpatcích. Na trh jsme po několikaletém vývoji uvedli dva typové výrobky, které řeší komfortní cestu na střešní terasu.” doplňuje Jakub Formánek. Jde o POSUVNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE a VÝKLOPNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE.

POSUVNÉ či VÝKLOPNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE Solara?

Obě koncepce celoprosklených střešních dveří Solara umožní uživateli projít střešní konstrukcí po schodišti s příjemným sklonem, dostatkem podchozí výšky a čistým průchodem do 800 mm. Přidanou hodnotou je plná prosvětlenost prostoru. Délka typových střešních dveří je 3,4 m, ve zkráceném provedení pak 2,8 m. Součástí podkladů Solara je i doporučený návrh schodišťového ramene a tvar ostění.

Tyto dva výrobky se liší v několika technických parametrech. Přednostmi posuvného řešení jsou například možnost manuálního ovládání, přímého výstupu ze schodiště či možnost rozšíření plochy o fixní zasklení. Mezi pozitiva výklopného řešení patří úspora místa na terase, menší spád pro odvod dešťové vody či výstup ze schodiště do levé/pravé strany,” uvádí Jakub Formánek.

Montáž výklopných střešních dveří Solara v univerzitní aule v Praze

Technika a design typových střešních dveří Solara

Střešní dveře Solara jsou osazené designovým celopřesahovým sklem, je možné je opatřit plnou sestavou elektroovládání včetně integrovaných, skrytých elektrootvíračů, senzorem vítr-déšť a bezpečnostním čidlem, záložním zdrojem a dalšími užitečnými komponenty. Obvodový límec je připravený pro přímé napojení PVC nebo taškové krytiny. Střecha je tepelně nejvíce namáhaným místem domu během zimních i letních výkyvů. Tepelně-izolační zpracování zde musí být výborné; sklo, zdvojené těsnění mezi rámem a křídlem, velmi teplý sendvič rámu střešních dveří proto patří do základního provedení.

Posuvné střešní dveře Solara na střeše pražského hostelu

Fotogalerie referencí a poradenství k výrobku

Navštivte fotogalerie referencí na solara.cz/reference a využijte možnosti poradenství ke střešním dveřím na obchod@solara.cz / 602 176 036. Prodiskutovat můžete třeba možnosti fungujícího napojení plochy pochozí terasy a jejího správného odvodnění.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv firmy Solara