Frankfurtské ozvěny

I v letošním roce se pardubická výrobní společnost 2VV účastnila březnového veletrhu v oblasti vzduchotechniky, energeticky úsporného vytápění, koupelnového designu a obnovitelných zdrojů energie ISH 2015 ve Frankfurtu.

Vystavené novinky vzbudily u návštěvníků velmi pozitivní ohlas a návštěvnost stánku, který lákal nejen svým neotřelým vzhledem, dokázala, že společnost 2VV patří v oboru k vyhledávaným evropským výrobcům.

Větrání s rekuperací – současná nezbytnost

Vzhledem k tomu, že v současné době již téměř nikdo nepochybuje o významu správného a zdravého větrání domů a obytných prostor bez plýtvání energií, není překvapením, že k vyhledávaným produktům na veletrhu patřily rekuperační jednotky. Společnost 2VV, která byla dosud považována za osvědčeného výrobce a dodavatele vzduchových clon, zde předvedla, že je schopna nabídnout i kompletní sortiment rekuperačních jednotek pro širokou škálu aplikací.

Na ISH byla představena rekuperační jednotka VENUS určená pro rezidenční segment. Rekuperační jednotky VENUS navržené a konstruované s důrazem na jedinečnost řešení, umožňují využití od nejzákladnějších aplikací až po sofistikované režimy s vysokou třídou filtrace, výkonnými EC motory a možností připojení kontrolních čidel zajišťujících plně automatický provoz a schopných uspokojit i potřeby nejnáročnějších zákazníků. Zajímavou konkurenční výhodou jednotek VENUS je její plášť vyrobený z expandovaného polypropylenu (EPP). Tento materiál kromě zdravotní nezávadnosti, výborné tepelné izolace a účinného tlumení mechanických vibrací, zaručuje především vysokou těsnost, která je nedílnou součástí energeticky úsporného provozu. Díky použití materiálu EPP se podařilo předčít vysoké nároky na nízkou hlučnost celé jednotky, která dosahuje pouhých 37,3dB(A) při maximálním výkonu, což lze přirovnat k velmi tlumenému hovoru a je ceněno obzvláště při instalaci do obytných prostor. Samozřejmostí je použití vysoce účinného hliníkového protiproudého výměníku s certifikací EUROVENT, který díky speciálnímu tvaru lamel umožňuje dosáhnout až 93% účinnost zpětného získávání tepla.

Rekuperační jednotka VENUS

Nejnovější trendy a požadavky

Svou pozornost si na veletrhu jistě zasloužily i zástupci rekuperačních jednotek pro komerční segment ALFA 85 s rotačním regenerátorem a ALFA 95 s hliníkovým protiproudým výměníkem, a to především díky použité regulaci, která svou funkcionalitou významně podpoří účinnost samotných jednotek.

Obě řady rekuperačních jednotek ALFA 85 a ALFA 95 jsou v souladu s nejnovějšími trendy a požadavky dnešní doby vybaveny systémem WiTouch, který umožňuje připojení jakéhokoli „smart” zařízení. Jednotku vybavenou systémem WiTouch je možné odkudkoliv jednoduše ovládat vzdáleným přístupem přes internet z mobilu, tabletu nebo počítače. Samozřejmostí je grafické znázornění aktuálního provozního stavu jednotky s ukládáním historie chodu a zobrazením chybových hlášek a intuitivní ovládání.

Rekuperační jednotka ALFA 85

Rekuperační jednotka ALFA 95 ve vertikálním provedení

Teplovzdušné vytápění průmyslových objektů

Investice do rozšiřování sortimentu rekuperace pro společnost 2VV ovšem zdaleka neznamenají, že by opouštěla svoji tradiční doménu – výrobu vzduchových clon. Na ISH byla proto dlouholetým zákazníkům i náhodným návštěvníkům stánku představena nová generace průmyslových vzduchových clon INDESSE a jednotný systém regulace celého sortimentu vzduchových clon. Konstrukce vzduchových clon INDESSE prochází důkladným faceliftem a zákazníci se mohou těšit nejenom na rozšíření řady, ale především na podstatné zlepšení všech výkonových parametrů.

Vytápěcí jednotka SAVANA ve standardním
a nerezovém provedení

Spolu se vzduchovou clonou INDESSE byla na veletrhu uvedena i nová generace vytápěcích jednotek SAVANA určená pro teplovzdušné vytápění větších prostor průmyslového charakteru, jako jsou např. výrobní haly, sklady, sportovní zařízení, logistická centra nebo výstavní prostory. Významným rozšířením sortimentu vytápěcích jednotek je kromě variability nové řady i antikorozní provedení SAVANA INOX Plus určené pro prostředí s vyšší náchylností ke korozi.

Autor: Marcela Smolíková
Foto: Archiv firmy