HELUZ Family 50 2in1 - zdění na pěnu

HELUZ Family 50 2in1. Cihla s integrovanou izolací

HELUZ Family 50 2in1 je název unikátního výrobku, který v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti kvalitního zdicího materiálu a tepelné izolace. Cihelné bloky s označením 2in1 jsou výsledkem několikaletého vývoje, které v roce 2011 na český trh přinesla společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Projekt, v jehož rámci produkt vznikl, byl realizován ve spolupráci se Stavební fakultou ČVUT v programu „Výzkum a vývoj nové generace cihelných prvků jednovrstvého zdiva” a byl podpořen z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Cihla plněná polystyrenem

Vývojem tohoto na českém trhu jedinečného produktu sestávajícího se z cihelných bloků HELUZ Family 50 a vloženého expandovaného polystyrenu se podařilo realizovat záměr nabídnout cihelný blok vhodný pro výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie.

Do dutin cihel, které jsou běžně vyplněny pouze vzduchem, jsme vložili tepelný izolant, jež brání přenosu tepla sáláním dvou navzájem protilehlých stěn dutiny ve výrobku. Tepelněizolační vlastnosti výrobku se tím zvýšily až o 40 %,” popisuje inovaci zdicího materiálu Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ, a dodává: „Udělali jsme další významný krok ve zlepšení termoizolačních vlastností cihel. HELUZ Family 50 2in1 má předpoklad stát se lídrem na trhu stavebních materiálů.”

Tepelněizolační parametry

Jednovrstvé zdivo z cihel HELUZ Family 50 2in1 má tepelněizolační parametry, které jej řadí do pole izolačních materiálů při zachování výhodných vlastností jednovrstvého zdiva. S rezervou splňuje požadavky na obvodové konstrukce nulových, pasivních a nízkoenergetických domů bez dodatečného zateplení. Zdivo vyniká svou pevností, masivností, trvanlivostí a nekompromisními tepelněizolačními parametry.

Parametry HELUZ Family 50 2in1

Expandovaný polystyren je v dutinách cihel pevně fixovaný pomocí speciální technologie výroby a i při vyřezávání otvorů pro elektroinstalace či úpravách velikosti bloku zůstává uvnitř cihel. Další výhodou cihelných bloků HELUZ FAMILY 50 2in1 je jejich paropropustnost, která zamezuje hromadění zkondenzované vodní páry, jak tomu může být u nesprávně provedených kontaktních zateplovacích systémů.

HELUZ Family 50 2in1 – detail otvoru pro elektroinstalaci

Lepidlo i pěna

Pro zdění z broušených cihelných bloků HELUZ Family 50 2in1 se používá celoplošné lepidlo HELUZ pro tenké spáry nebo HELUZ pěna. K omítání vnějšího líce zdiva lze používat lehčené jádrové nebo tepelněizolační omítky.

K základním cihlám jsou dodávány i doplňkové cihly krajové a krajové poloviční HELUZ Family 50-K 2in1 a HELUZ Family 50-K-1/2 2in1.

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy