Hollywoodský interiér: luxus na dlani

Milujete glamour, jeho luxus, okázalost a jedinečnost? Pak si určitě zamilujete hollywoodský styl bydlení. A nemusíte být milionáři, abyste si mohli tento styl vytvořit i u vás doma. Vraťte se s námi do třicátých let minulého století, do dob rozkvetu Hollywoodu. Stačí se držet následujících tipů!

Stříbrná i fialová

Hollywoodský styl se nejlépe aplikuje v obývacím pokoji. Při zařizování interiéru začněte s barvami, nejčastěji se upřednostňuje kombinace maximálně tří barev. Větší zastoupení mají neutrální barvy jako je bílá, hnědá, ale i šedá. Tyto barvy doplňte prvky ve stříbrné, zlaté, fialové či královsky modré. Mezi typické doplňky řadíme pompézní lustry, zrcadla různých tvarů a velikostí, drahé sklo, skleněné vázy a květináče, ale i starožitnosti. Bát se nemusíte ani použití blyštivých dekorací, v hollywoodském stylu jsou dokonce vyžadovány! Ale všeho s mírou, luxusní neznamená nevkusný.

Do každého hollywoodského interiéru patří pompézní lustr (Zdroj: www.shutterstock.com, autor PinkyWinky)

Kombinujte vzory i látky

Nábytek volte nízký, a především v netradičních tvarech. U pohovek by nemělo chybět luxusní polstrování a spousta načechraných polštářů v kontrastních barvách. Pro hollywoodský styl jsou také charakteristické nejrůznější tkaniny, nejlépe samet, ale i kůže. Okna překryjte dlouhými sametovými či lněnými záclonami. Stěny lze vytapetovat tapetami s nápaditými vzory, skvěle se sem hodí například exotický damašek. V hollywoodském stylu se obecně mohou v rozumné míře kombinovat různé vzory, klidně i geometrický s mramorovým.

Skvěle sem lze zakomponovat i starožitný nábytek. Zajímavé kousky můžete sehnat u babičky na půdě i ve starožitnictví. (Zdroj: www.shutterstock.com, autor Photographee.eu)

Související články

Autor: Mgr. Kateřina Saidl
Foto: Shutterstock