I-tec systém pro řízení budov SmartWindow

Jednoduché a pohodlné ovládání inteligentní techniky budov s novou počítačovou aplikací pro řízení budov „SmartWindow“ od firmy Internorm. Nyní můžete pomocí tabletu nebo chytrého telefonu pohodlně a přehledně ovládat komponenty oken, jako jsou větrání, ochrana proti slunci nebo otevírače nadsvětlíků.

Inteligentním ovládáním SmartWindow zvýšíte kvalitu komfortního bydlení. Stačí několik málo doteků na ovládací ploše a můžete podle libosti vytáhnout nebo stáhnout žaluzie, nastavit regulaci světla nebo otevřít či zavřít nadsvětlíky. Uživatel si přitom může vytvořit vlastní scénáře ovládání, uložit je a poté podle potřeby použít.

Snadná instalace

SmartWindow lze snadno instalovat a ovládat. K tomu potřebujete pouze malou bránu „Gateway”, která je napojena na stávající router WLAN. Gateway je rozhraním mezi příslušným stavebním dílcem a ovládacími prvky. V App Store nebo na Google Play lze tuto aplikaci SmartWindow včetně příslušného návodu na instalaci zdarma stáhnout. Bezproblémovému ovládání již nic nestojí v cestě. Stavební prvky, které jsou v budově instalovány, lze snadno načíst, automaticky vygenerují v aplikaci ovládací plochu a lze je libovolně pomocí tabletu popř. chytrého telefonu (bez dodatečného software a PC) pojmenovat, vytvářet skupiny prvků a třídit je.

I-tec systém pro řízení budov SmartWindow byl předveden jako novinka na letošním veletrhu fensterbau/frontale v Norimberku

Jednoduché ovládání a komfort

Poklep prstu na ovládací ploše postačí k pohybu žaluzie, k nastavení regulace světla dle potřeby, při větrání k regulaci přívodu vzduchu nebo k otvírání resp. zavírání nadsvětlíků.

Na ovládací ploše lze uložit osobní nastavení jako tzv. scény. Zde se poklepem prstu nastaví uživatelem definované situace užívání. Aby se dalo společně ovládat více stejných produktů, vytvoří se tzv. skupiny.

Radiový systém lze snadno rozšířit

Kromě nejrůznějších funkcí oken se dá systém řízení budovy „SmartWindow” bez problémů rozšířit i o prvky pro ovládání dalších částí budovy. Takže systém přímo rozezná třeba spínatelné zásuvky, kouřové hlásiče nebo meteorologickou stanici doporučovanou firmou Internorm. Další komponenty lze jednoduše připojit prostřednictvím rádiových modulů.

Inteligentním ovládáním SmartWindow můžete velmi jednoduše regulovat např. světlo

Výhody systému

Ovládáním tabletem nebo chytrým telefonem se inteligentní řízení budovy postará nejen o jistý faktor zábavy, ale především ve vlastních čtyřech zdech je zaručen komfort a optimalizována spotřeba energie.

Autor: Ing. František Svoboda
Foto: Archiv firmy