ICONsmart disponuje vlastní inovační chytrou diagnostikou umožňující kontrolu ventilátoru prostřednictvím chytrého telefonu a aplikace myAirflow

iCONsmart - ventilátor nové generace

Na trh přichází nová generace designového ventilátoru ICONsmart, jehož nízkou hlučnost i spotřebu ocení i nároční uživatelé. Nemalou výhodu skýtá i možnost propojení ventilátoru s chytrým telefonem, a tedy snadný monitoring provozu.

Firma Airflow je tvůrcem elegantních koupelnových ventilátorů s jedinečným designem iCON. Záhy po jejich uvedení na trh se tyto ventilátory staly mezinárodně známé jako lídr v oblasti stylových a současně vysoce funkčních ventilátorů, jejichž unikátní design byl navíc oceněn světově prestižní cenou Red Dot Design Award.

Nyní přichází na trh nový iCONsmart jakožto nová generace tohoto statisícově prodávaného ventilátoru a přináší s sebou nové unikátní inovace: výjimečně nízkou hlučnost, extrémně nízkou spotřebu, novou generaci ovládacích modulů a vynikající aerodynamický výkon. To všechno jsou benefity, které ocení každý náročný uživatel. Navíc je to poprvé, kdy je možné pomocí aplikace a funkce Bluetooth nastavit ventilátor i po jeho instalaci a přitom nepřetržitě monitorovat a diagnostikovat jeho provoz. Vše snadno a rychle pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

ICONsmart je navržen tak, aby odsával vzdušné částice z okolního prostředí vysoce efektivním způsobem s ohledem na aerodynamiku

Větrání pod vaší kontrolou

iCONsmart je vybaven vlastní inovační chytrou diagnostikou umožňující kontrolu ventilátoru prostřednictvím chytrého telefonu a aplikace myAirflow. Blue tooth umožňuje prostřednictvím této aplikace běžnou regulaci vzduchotechnického výkonu, stejně jako kompletní nastavení programových nástrojů poskytujících diagnostické funkce fungování a chodu ventilátoru.

iCONsmart je ideální pro soukromý sektor, kde stavaři i majitelé nemovitostí (zejména pronajímatelé bytů) ocení schopnost současně monitorovat jednotlivé ventilátory nebo jejich celou soustavu s cílem zajistit efektivní ventilaci bytových jednotek. Nájemníci, kteří nekontrolovaně zasahují do chodu ventilátoru, zvyšují riziko výskytu nežádoucí vlhkosti a plísní. Majitelé bytů budou nyní disponovat elektronickým záznamem o chodu ventilátoru a jeho výkonu, a mohou tak identifikovat, zda byla jejich nemovitost z pohledu větrání řádně užívána.

Shromažďování dat

Využitím nové smart aplikace můžete sledovat výkon ventilátoru v reálném čase, současně můžete ukládat data do vašeho zařízení nebo si je v případě potřeby stáhnout. Uvedené funkce jsou k dispozici v tříměsíční periodě, což napomáhá účinnému monitoringu chodu ventilátoru majiteli nemovitosti. Možnost stažení a přenosu dat činí tuto funkci ideální i pro využití v sociálním bydlení.

Aerodynamika

Design iCONsmartu byl podroben rozsáhlému vývoji za využití nejnovějších technologií a speciálních programů. iCONsmart je navržen tak, aby odsával vzdušné částice z okolního prostředí vysoce efektivním způsobem s ohledem na aerodynamiku. Ze zdokonaleného designu pak vyplývá výkon, který zajistí plnění nejnovějších norem z oblasti bytového větrání. Je dosaženo efektivnější výměny vzduchu, jež vytváří v bytové jednotce zdravé prostředí.

Technické charakteristiky

iCONsmart se po svém uvedení na trh zařadí mezi nejtišší ventilátory na současném trhu. K tomu přispěje mimo jiné i vynikající aerodynamika. Další velkou předností bude velmi nízká energetická spotřeba. Krytí IPX5 umožní bezproblémovou instalaci i do zóny 1, která zahrnuje například sprchové kouty. Tento ventilátor bude nabízen podobně jako stávající řada iCON ve třech konstrukčních velikostech: iCONsmart 15, iCONsmart 30 a iCONsmart 60.

Všechny modely jsou samozřejmě vybaveny třílistou designovou clonou, která napomáhá snižovat externí hluk šířící se potrubím, eliminuje teplotní úniky a především účinně zamezí zpětnému pronikání pachů z potrubí.

Ovládací mikromoduly

Všechny nové digitální mikromoduly jsou miniaturní a snadno a rychle se instalují. Můžete si vybrat z následujících: časový doběh, vlhkostní čidlo s časovým doběhem, pohybové čidlo s časovým doběhem nebo pohybové čidlo s časovým doběhem a vlhkostním čidlem. Moduly lze instalovat do všech tří velikostí iCONsmart. Jednotlivé parametry (časový doběh, hodnota vlhkosti atd.) pak jednoduše nastavíte pomocí aplikace myAirflow.

Vylepšen je například vlhkostní senzor, který rozpozná náhlou změnu relativní vlhkosti a zapne ventilátor dříve, než je vámi nastavená mezní hodnota relativní vlhkosti, a automaticky zahájí „preventivní větrání”. Ventilátor se naopak vypne, jakmile se hodnota měřené vlhkosti přiblíží zpět k hranici nastaveného rozmezí. Díky tomu je zkrácen čas vlastního větrání, čímž se šetří energie.

Aplikace myAirflow

Nová aplikace je vytvořena pro mobilní operační systémy iOS a Android. Její základní funkcí je zapnutí a vypnutí ventilátoru. Moderní vizuální rozhraní je uživatelsky vstřícné a umožňuje vám prohlédnout si objemové průtoky, energetickou účinnost a mnoho dalších statistik. Své ventilátory můžete pojmenovat, čímž si usnadníte sledování a následné zpracování dat.

Jako uživatel jistě oceníte rychlé a intuitivní nastavení mikromodulů vložených do ventilátoru (například nastavení doběhu, náběhu, vlhkostních mezí, aktivaci čidla pohybu a podobně). Zajímavé jsou i další funkce a statistiky, jako jsou funkce rychlé diagnostiky, tříměsíční statistiky, funkce nočního ticha a další.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv Airflow Luftechnik GmbH