Internorm – inovace a inspirace

Okenní systém THERMO design je po jarní novince THERMO passiv, představené na veletrhu BAU v Mnichově, další inovací společnosti Internorm v oblasti oken pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Okenní systém THERMO design dosahuje hodnoty tepelné izolace do UW = 0,71 W/(m²K) a zvukové izolace do 43 dB. I u těchto oken je ve standardním provedení použita v rámech termopěna a jsou vybavena trojsklem s distančním rámečkem z ušlechtilé oceli.

Skica řezu okenním systémem THERMO design

Vetro-Design

Okna THERMO design upoutají atraktivní kombinací: z vnější strany se okna vyznačují plochým spojením rámu a okraje skla, uvnitř má okno plošně lícující design. Okenní křídlo v tzv. Vetro- designu lze použít pro moderní prosklenou architekturu bez rámů s úzkými pohledovými šířkami. Již ve standardním provedení má tento okenní systém speciální izolační trojsklo SOLAR+, které má cca o 20 % vyšší celkovou energetickou propustnost z vnější strany oproti běžným trojsklům.

Skica řezu okenním systémem THERMO design

Bezpečnostní prvky

Stejně jako u okenního systému THERMO passiv je také u oken THERMO design perfektní celoobvodová fixace tabule skla – FIX-O-ROUND Technology, která skýtá vyšší stabilitu, lepší tepelnou a zvukovou izolaci a zvýšenou bezpečnost proti vloupání.

Autor: Ing. František Svoboda
Foto: Archiv firmy