Internorm PASSION 4 – okno do budoucnosti

Společnost Internorm, významný evropský výrobce oken, uvedl v loňském roce na trh inovované plast-hliníkové zdvojené okno PASSION 4, které poskytuje čtyřnásobnou ochranu a je vhodné pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Nejnovější technologie, tepelně a zvukově izolační vlastnosti určují skutečnou hodnotu okna. Aktuální trend v této oblasti směřuje k velkým plochám skla, které lze bez spojů integrovat do fasády, a přitom neopomíjí ani vysoké nároky na design oken.

Čtyřnásobný efekt

Nový systém PASSION 4 poskytuje vysokou zvukovou izolaci do 43 dB, nejlepší tepelnou izolaci Uw = 1,1 W/(m²K) se sériovým trojsklem (Ug = (0,95 W/m²K)), dále integrovanou ochranu proti slunci a spolehlivou ochranu proti pohledům zvenčí. Tato ochrana je umístěna mezi tabulemi skla a je tak chráněna před povětrnostními vlivy a znečištěním. Zabraňuje též zbytečným tepelným mostům, které mohou vzniknout např. vestavěním žaluzií nebo rolet do zdi.

PASSION 4 se vyznačuje FIX-O-ROUND Technology pro perfektní celoobvodové vlepení tabulí skel a zvýšenou bezpečnost a je opatřeno zcela skrytým kováním a dalšími doplňky. Rám i křídlo okna jsou v jedné rovině a poskytují tak skutečně atraktivní a moderní design, přičemž okno je ze tří stran integrovatelné do fasády.

Parametry okna PASSION 4

Tepelná izolace se sériově dodávaným trojsklem a distančním rámečkem v nerezu (Ug = 0,95 W/(m2K), Uw = 1,1 W/(m2K)).
Nejlepší tepelná izolace s trojsklem (zasklení 3light), Uw až 0,80 W/(m2K).
Zvuková izolace do 43 dB (s odpovídajícím zasklením).
Stavební hloubka 71 mm a úzká pohledová šířka do 102 mm.
Integrovaná a tudíž mezi tabulemi skel chráněná protislunečních ochrana.
Tři roviny těsnění.
Vně hranatý a plošně lícujicí design a zevnitř také hranaté zasklívací lišty.
Designérské uzavírací kusy.
FIX-O-ROUND Technology.
Pětikomorový systém.

Trojsklo v moderním designu

Jako základna pro okenní systém budoucnosti slouží PASSION plastový rám s exkluzivním profilem hranatého designu. Plastový profil křídla DIMENSION 4 kombinovaný s inovovaným hliníkovým profilem v jedné rovině s plochou perfektně vyvažuje moderní a hranatý styl inovovaného produktu. Výsledný PASSION 4 se svým trojsklem poskytuje vynikající tepelně izolační vlastnosti s hodnotou Uw = 1,1 W/(m2K) a zaručuje skutečně tepelně efektivní bydlení na nejvyšší úrovni.

Ochrana v každém ročním období

Nový okenní systém PASSION 4 se speciální zdvojenou konstrukcí, sériovým trojsklem a integrovanou protisluneční ochranou poskytuje systematickou a dokonalou ochranu před povětrnostními vlivy po celý rok. Díky zabudovaným žaluziím lze nejen optimálně regulovat intenzitu světla, ale i chránit před nežádoucími pohledy zvenku.

Autor: Ing. František Svoboda
Foto: Archiv firmy