Jak být energeticky soběstačný se dozvíte na InnovationTOUR. Startuje v květnu a navštíví Liberec, Prahu, České Budějovice a Brno

Po úspěšném loňském ročníku přichází STIEBEL ELTRON i letos s InnovationTOUR po České republice. Ten, kdo potřebuje vyměnit kotel nebo ho zajímají nejnovější řešení z oblasti ohřevu vody, vytápění, větrání a chlazení, by si neměl nechat ujít příležitost navštívit mobilní stánek, kde bude možnost si prohlédnout produkty STIEBEL ELTRON a probrat vše potřebné s odborníky.

V moderním mobilním stánku budou představena inteligentní zařízení, která zvyšují komfort bydlení a umožňují ušetřit na energiích. InnovationTOUR se koná 10. května v Liberci před pobočkou MARO (Doubská 1002), pokračuje 12. a 13. května v Praze (PTÁČEK, Poděbradská 1020/30, Praha 9 - Vysočany), 16. - 17. května bude v Českých Budějovicích (GIENGER Tábor, Okružní 2686, České Budějovice) a zakončena bude v Brně (GIENGER BRNO, Tuřanka 115, Brno - Slatina) 19. - 20. května.

Pokud stavíte či rekonstruujete dům, prohlédněte si tepelná čerpadla, jejichž princip spočívá v tom, že přeměňují energii nahromaděnou ve vzduchu a zemi na teplo pro vytápění. A nejen to, v letních měsících tato zařízení zajistí i příjemné chlazení domácnosti a v kombinaci se zásobníkem teplé vody i ohřev vody. K vidění budou i systémy řízeného větrání, jež do obytných prostor dodají zdravý čerstvý vzduch. Díky zpětnému získávání tepla využívají zároveň až 90 % tepla získaného z odpadního vzduchu a přivádějí jej zpět. Šetří tak energii na vytápění domu. Prezentovány budou i průtokové a zásobníkové ohřívače vody či elektrické přímotopy.

Energetická soběstačnost a moderní řešení z oblasti vytápění v poslední době zajímá takřka každého. Povinnost vyměnit staré kotle na tuhá paliva, která se týká minimálně 150 tisíc domácností v Česku, se sice odložila z letošního 1. září o dva roky, nicméně i tak je kvůli čekacím lhůtám třeba situaci řešit včas. STIEBEL ELTRON pro tuto příležitost připravil výhodné sety tepelných čerpadel. “Nejsnazším řešením pro domácnosti a malé provozovny je výměna stávajícího neekologického kotle za nové tepelné čerpadlo, jehož provoz bude úspornější, komfortnější a šetrnější k životnímu prostředí. Typizované sety zajišťují vynikající účinnost a minimalizují chyby při montáži. Kromě vytápění zabezpečí ohřev vody, chlazení nebo větrání, lze je jednoduše a intuitivně ovládat. V široké nabídce jsou řešení pro každou stavební situaci, pro malé prostory, venkovní nebo vnitřní instalaci. Spolehlivě fungují i v horských oblastech,” říká Jan Metlický, obchodní ředitel společnosti STIEBEL ELTRON.

Vzhledem k aktuálnímu vývoji a snaze České republiky zvýšit energetickou bezpečnost snížením závislosti na plynu byly také upraveny podmínky kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti na výměnu kotle na pevná paliva nesplňujícího 3., 4. a 5. emisní třídu. Konkrétně došlo k navýšení dotace na tepelné čerpadlo o 50 tisíc korun, tedy na 180 tisíc. Ostatní mohou čerpat dotaci na výměnu kotle až 100 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. Všechna tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON splňují nejpřísnější parametry a jsou uvedena v dotačním seznamu ověřených výrobků.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv firmy