Jak na přímořský styl bydlení?

Nechcete se smířit s pomalu odcházejícím létem? Obdivujete interiéry přímořských domků a penzionů, které jste navštívili během dovolené? Co takhle si udržet pohodovou letní atmosféru ve svém bytě či domě po celý rok? Stačí využít následující tipy.

Dřevo doplňte bílou či námořnickou modrou

Ať už se rozhodnete přímořský styl zakomponovat do jakékoliv místnosti, rozhodně by neměl scházet dřevěný nábytek. Z barev vévodí v tomto stylu především čistě bílá, všechny odstíny modré připomínající průzračné moře a blankytnou oblohu, ale i světle šedá. Často je možné se setkat ještě s barvou zelenou. Nábytek můžete ozvláštnit a patinovat ho bílou barvou. Pokud bude dřevo prosvítat, nevadí, vznikne tak efektní designový kousek. Kromě dřeva jsou typickým prvkem i další přírodní materiály jako kupříkladu proutí, bambus či ratan. Co se týče textilií, těm vévodí světlé barvy v námořnických a pruhovaných motivech. Použít lze všechny druhy tkanin, nejvíce se sem ale hodí hrubá tkanina.

V přímořském interiéru by nemělo chybět dřevo a světlé barvy, které využívá mimo jiné i skandinávský styl (Zdroj: Photographee.eu, Shutterstock)

Jako doplňky využijete mušle i bylinky

V doplňcích je kouzlo, a proto by ani v přímořském interiéru neměly chybět. Mezi ty charakteristické patří květináče s čerstvými i sušenými květinami, ale taktéž proutěné či kovové dekorace. Na konferenčním stolku bude skvěle vypadat například skleněná láhev naplněná pískem, mušlemi či estetickými oblázky i měděné petrolejové lampy.

Na stěně můžete vytvořit koláž s letními či jinými motivy. Podobně skvěle vypadají na zdi také fotografie z dovolené, které vám budou připomínat bezstarostné sluneční dny (Zdroj: Photographee.eu, Shutterstock)

Související články

Autor: Mgr. Kateřina Saidl
Foto: Shutterstock