Kachle Pfeifenmuster s glazurou imitující opotřebovaný povrch vytváří atraktivní a moderní vintage vzhled.

Kachle s příběhem

V mnoha odvětvích lze nalézt zajímavé tradiční produkty a uvést je znovu do koloběhu života. Ale jen několik výrobků má tradici tak dlouhou jako kachle Tapetenmuster. Tato keramická kachle byla poprvé vyrobena firmou Sommerhuber v období renesance kolem roku 1570. V tédobě byl „tapetový vzor“, kterým se výrobci kachlí nechali inspirovat, velmi oblíbený v interiérech loveckých zámečků a venkovských domů. Tento vzor neztratil na své oblíbenosti ani postupem času a získal si své příznivce i ve městech, zvláště pak v období 60. a 70. let.

I přesto, že technologie výroby jsou dnes úplně jinde, než byly na začátku, postupy se prakticky nezměnily. Kachle s „tapetovým vzorem“ je příkladem kombinace moderní výrobní technologie a tradičního řemeslného provedení. I díky tomu má tato kachle stále své příznivce a její výroba se za ta léta prakticky nezastavila. Každá kachlová kamna se díky propracované ruční malbě stávají jedinečným originálem.

Ručně malované kachle Tapetenmuster

Tradiční kachle v novém provedení Za dlouhá léta existence společnosti Sommerhuber si tato vybudovala zdánlivě nekonečnou zásobu tradičních vzorů a tvarů keramických kachlí. I další novinka, kterou firma nedávno představila, nás zavede do minulosti. Kachle Pfeifenmuster byla stejně jako Tapetenmuster velmi oblíbená v období renesance. V Sommerhuberu se začala vyrábět zhruba před 40 lety. „Vroubkovaný vzor“ kachle v kombinaci s novými barvami a glazurami představuje stylisticky fascinující a moderní způsob, jak přenést tradici do nové doby a zachovat ji, aby přežila po staletí.

Vzor Tapetenmuster v moderním jednobarevném provedení

Související články

Autor: Mgr. Alena Křečková
Foto: archiv firmy