Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Kofola přesídlí do Nových koupelen

Že se vám zdá titulek přitažený za vlasy? Ale kdeže! Částečné vysvětlení nabízí už další věta: Budova Nových koupelen v Dolní oblasti Vítkovic bude zrekonstruována známým výrobcem nealkoholických nápojů, společností Kofola.

O tom, že Dolní oblast Vítkovic (DOV) je úžasným centrem vzdělávání, kultury a sportu, se jen za minulý rok přesvědčilo téměř milion a tři čtvrtě návštěvníků. A právě jeho součástí se firma Kofola za dva roky stane. Tak dlouho, chcete-li krátce, bude trvat oprava pláště objektu. Ten má plechovou pultovou střechu s po okraj vsazenými žlaby, kterými se odvádí srážková voda do svodů na venkovní fasádě. Ta je tvořena více či méně poškozenými i opadanými obkládačkami červené a béžové barvy. V zadní horní části je vyplněná luxfery. Okna jsou jednoduchá, s notně zrezivělými kovovými rámy.

Do interiéru jsme se nedostali, ale je jisté, že i ten bude potřebovat kompletní opravu a následně vybavení příslušným zařízením. Nesmíme opomenout, že součástí revitalizace Nových koupelen bude nová prosklená střešní nástavba. Spolu s návštěvnickou stezkou tak obohatí DOV o další stylovou stavbu, vhodně ladící s celým industriálním areálem.

Fotogalerie

Související články

  • Ostravský Věžák stále nevyužitý
  • Fotbalová akademie aneb ostravské Bazaly v novém hávu
Autor: Zdeněk Svoboda
Foto: Zdeněk Svoboda