Krby z lícových cihel

Cihlový krb byl již v minulosti považován za jeden z nejvíce dekorativních prvků. V dnešní době jsou venkovní i vnitřní krby vyzdívané z lícových cihel stále více v módě a vkusně podtrhují kouzlo každého domu, chalupy i zahrady.

Již od nepaměti si lidé chtěli podřizovat přírodu k vlastnímu užitku. V dnešní době již dobře víme, že není možné přírodu ani přírodní živly řídit. Můžeme však využít dary, které nám nabízí.

Oheň jako jeden z přírodních živlů bývá vyhledáván zejména pro jeho životodárné teplo, ale také okouzlující vzhled plápolajících plamenů a uklidňující zvuk hořícího dřeva. A právě k izolaci tohoto krásného a zároveň respekt vzbuzujícího živlu jsou dnes stále více v oblibě krby.

Přírodní materiál

Lícové cihly a zejména pak cihly KLINKER jsou jako stvořené pro výstavbu krbů různých velikostí a typů. Vhodnost jejich použití je dána jejich velmi dobrými technickými vlastnostmi, ale také faktem, že k přírodnímu živlu patří přírodní materiál. Mezi hlavní přednosti lícových cihel a cihel KLINKER patří jejich vysoká životnost, stálobarevnost, bezúdržbovost a odolnost vůči povětrnostním vlivům počasí.

Kromě krbů je možné lícové cihly a cihly KLINKER použít na fasády domů, vyzdívání plotů či komínů a dát tak jednotný ráz domu a jeho okolí. Jedná se o zcela přírodní materiál, který dodá nejen moderním městským domům, ale také vesnickým stavením a chalupám, zcela výjimečný a originální vzhled. Z široké nabídky lícových cihel a cihel KLINKER od firmy Klinker Centrum s.r.o. si jistě vyberete i vy.

Doporučení pro výstavbu krbu

Pokud se někdy rozhodnete pro postavení krbu, platí zde podobně jako u zdění cihlového plotu několik zásad, které byste neměli opomenout.

Volba materiálů

Co se týče volby lícových cihel či cihel KLINKER vhodných k vyzdění krbu, není zde v zásadě žádné omezení. Rozhodujícím parametrem při výběru je pouze váš vkus. Pro zdění z lícových cihel a cihel KLINKER doporučujeme použít speciální zdicí malty pro současné zdění a spárování z nabídky firmy Klinker Centrum s.r.o.

Srdce krbu neboli topeniště

Lícové materiály nejsou určené pro přímý kontakt s ohněm. Topeniště krbu z tohoto důvodu doporučujeme vyzdít buď ze šamotových cihel, nebo použít vhodnou krbovou vložku.

Lícová cihla Kastanjebruin

Hydroizolace

Pokud se jedná o venkovní krb, velmi důležitá je správná aplikace hydroizolace ve spodní i horní části krbu, která zabrání vnikání vlhkosti do zdiva.

Při zvažování realizace výstavby krbu doporučujeme obrátit se na kvalifikovanou realizační firmu, která má se zděním krbů z tohoto typu materiálů již zkušenosti.

Pokud nevíte, na koho se obrátit, kontaktujte, prosím, naše obchodní zástupce, kteří vám rádi doporučí ověřenou realizační firmu a zodpoví případné dotazy.

Více informací se dozvíte na stránkách www.klinkercentrum.cz.

Autor: Ing. Jana Smítalová
Foto: Archiv firmy