Multipor mění barvu a přechází „na zelenou“

Společnost Xella mění vzhled značky Multipor, od nynějška se tyto tepelněizolační desky prezentují v zelené barvě – od loga až po obalovou fólii. Rebranding Multiporu ukazuje, že ekologické myšlení a jednání nejsou ve společnosti Xella novým trendem, ale jsou pevnou součástí strategie firmy.

Minerální izolační desky Multipor se vyznačují výjimečnými izolačními vlastnostmi; pomáhají snižovat energetickou náročnost vytápění nebo chlazení budov a podporují vyvážené vnitřní klima, což umožňuje zdravější bydlení. „Nový vzhled Multiporu posiluje identitu značky a zviditelňuje její atributy udržitelné značky," říká Luděk Suchomel, vedoucí marketingu společnosti Xella CZ/SK.

Kromě tepelné izolace a vlastností jako je nehořlavost, paropropustnost a kapilární aktivita se Multipor vyznačuje především stoprocentní recyklovatelností díky výhradně minerálním složkám. Desky Multipor jsou vyrobeny z přírodních surovin, které neobsahují žádné škodlivé látky. Specifické materiálové vlastnosti minerálních izolačních desek Multipor z nich činí udržitelnou a chytrou volbu pro všechny typy staveb od sklepa až po střechu – ať už jde o rekonstrukce nebo novostavby v obytném, komerčním i průmyslovém sektoru.

Společnost Xella se svými stavebními a izolačními materiály neustále usiluje o snižování uhlíkové stopy budov během celého jejich životního cyklu

Zelená barva Multiporu vychází ze strategie skupiny Xella, která v rámci svého závazku bojovat proti klimatickým změnám měřitelně přispěje k zmírnění těchto změn. Z toho důvodu Xella kompenzuje emise CO2 u své značky Multipor formou nákupu dobrovolných uhlíkových offsetových kreditů a Multipor se tak stane první uhlíkově neutrální značkou skupiny Xella. Platí i ambice společnosti v oblasti udržitelnosti z roku 2020, kdy se Xella zavázala v rámci všech svých provozů snížit intenzitu emisí CO2 do roku 2030 o 30 %.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv Xella CZ