Na Chodském veletrhu nejen Chodové

V první polovině srpna se konal v prostorách sportovní haly TJ Jiskra v Domažlicích již potřetí Chodský veletrh. Protože se uskutečnil v rámci Chodských slavností, byl hojně navštíven nejen Chody a zaplněn expozicemi nejen chodskými.

Pořadatel, olomoucká společnost Omnis, dala prostor firmám v oborech stavba, vytápění a bydlení. K tomu přidala sekci módy a kosmetiky nazvanou Moderní žena. Ideální spojení pro manželské i nemanželské páry.

Vysoušení i izolace

My se budeme držet stavební náplně a tu obstaraly více či méně známé společnosti. Jmenujeme HW-Panty z Veverské Knínice u Brna používající mechanickou metodu za pomoci tvrzených nerezových ocelových desek, se stoprocentním účinkem vyschnutí zdiva. Dále z izolačních firem PUR Izolace z Litoměřic nabízející tepelné a vodotěsné izolace pur pěnou na střechy, stropy, stěny, potrubí i nádrže. Kdo preferuje foukané minerální izolace, informoval se u stánku firmy Foukané izolace z Chebu. Vlastnosti tepelné, protipožární, protihlukové a nenasákavé jsou využity v místech trámových stropů, pultových střech, vazníkových konstrukcí i volných ploch.

Větrání a vytápění

Na jižní zeď domu nebo na střechu se umisťují vzdušné solární panely SolarVenti společnosti FV Tech. Rám je z eloxovaného hliníku, krycí vrstvu tvoří jednokomorový nárazuvzdorný polykarbonát. Malé otvory na zadní straně se nasává a zároveň filtruje vzduch. Panely odstraňují vlhkost, plísně a špatný vzduch z chalup, domů, sklepů, garáží a jiných míst. Firmy OZE Solar a Kahak z Kdyně dodávají osm druhů tepelných čerpadel vzduch/voda od topného výkonu 3,5 kW až po 24,5 kW, vhodná téměř pro každý dům.

Na závěr nezapomeneme na výběr stavebnin s realizací samotné stavby i dopravy materiálu. A též na možnosti zvelebování interiérů bytů a domů, počínaje nábytkem, přes krby, kamna, sedací soupravy, povlečení až po vonné svíce od českých i zahraničních výrobců. Zkrátka – koncový zákazník odcházel spokojen.

Autor:
Foto: Zdeněk Svoboda