Stříkané pěnové PUR IZOLACE

Od roku 1991 působí na českém trhu firma PUR IZOLACE® s.r.o., která se výhradně zabývá technologií nástřiku a lití tvrdých polyuretanových pěn. Tento způsob izolace provádí také v Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rakousku.

Ve svém portfoliu nabízí řadu dlouhodobě osvědčených chytrých izolačních produktů, mezi které patří např. izolační systémy PUR IZOLACE W 60 a W 40, PUR IZOLACE SOFT a tepelněizolační systémy PUR a PIR.

Popis systémů

Izolační systém PUR IZOLACE W 60 pro bezesparé vodotěsné a tepelné pochůzné izolace plochých střech (včetně bezúdržbové varianty s dlouhou životností) možno izolovat nejen klasické asfaltové krytiny, ale i vlnitý plech či eternit, trapézový nebo falcovaný plech nebo jakkoliv tvarované povrchy střech, s použitím od rodinných domů až po průmyslové či zemědělské objekty. Vedle střech je možné systém aplikovat na obloukové haly z vnější strany.

Izolační systém PUR IZOLACE W 40 je vhodný pro tepelné izolace sedlových střech a podkroví, kolmých ploch (hal, nádrží, skladovacích tanků), izolace stropů a další možné aplikace. Systém W 40 se vyznačuje velmi nízkou nasákavostí a výbornými tepelněizolačními parametry. Systém je možné aplikovat na obloukové haly a stropy z vnitřní strany.

Izolační systém PUR IZOLACE SOFT je určený pro účinné tepelné a zvukové izolace šikmých střech a podkroví a pro izolace nízkoenergetických a pasivních domů.

Tepelněizolační systémy PUR a PIR je vhodný pro chladové a tepelné izolace dvouplášťových nádrží, konstrukcí a potrubních rozvodů, zolace dutin ve stavbách i průmyslových zařízeních nebo lodích, za účelem zamezení vnikání kapalin apod.

Nástřik PUR IZOLACE W 60 na plochou střechu obytného domu

Požární odolnost

Vysoce sofistikované izolační systémy PUR IZOLACE splňují i nejpřísnější požárně technické požadavky (BROOF = = t3) a to díky použití vysoce kvalitních surovin k výrobě polyuretanové pěny, která je nejlepším tepelným izolantem (λ = 0,023 W/(m.K)), téměř dvakrát lepším než pěnový polystyren. Pěny umožňují izolovat teploty v rozsahu –200 až +150 °C. U systému W 60 pro vodotěsné izolace střech je důležitým a pozitivním faktorem uzavřenost buněčné struktury pěny a tím docílený hydroizolační efekt, který u pěn s nižší hustotou klesá.

V trendu docílení nejnižších cen se na českém trhu objevují různé pěny (často se vydávající za osvědčené zámořské produkty), kde hustoty pěn pod 60 kg/m3 působí hydroizolačním efektem v našich klimatických podmínkách pouze dočasně.

Nástřik PUR IZOLACE SOFT při izolaci podkroví

Firma PUR-IZOLACE ® s.r.o. se zabývá vývojem a výrobou všech stříkaných a litých pěn na místě a od samého počátku své činnosti dává důraz na kvalitu a dlouhodobou životnost. I volba surovin, pocházejích převážně z Německa a střední Evropy, je zárukou vysoké kvality a dlouhodobé životnosti. Snahou je objektivně a s rozmyslem navrhnout dlouhodobě funkční řešení. Více než dvacetileté zkušenosti na evropském trhu jsou zárukou nejvyšší kvality.

Autor: Petr Korčák
Foto: Archiv firmy