Nadčasové řešení oken a dveří

Dřevohliníková okna jsou ideální kombinací dřeva a bezúdržbového hliníkového opláštění, které chrání přírodní materiál před účinky povětrnosti. VEKRA nabízí dřevohliníková okna v pěti produktových řadách, které splňují požadavky na tepelnou izolaci a zároveň odrážejí vysoké nároky na design.

Vlastnosti dřevohliníkových oken

Základem dřevohliníkových oken VEKRA je dřevěný profil stavební hloubky 78 mm. Výběr dřevin, barevnosti i volba napojované či nenapojované varianty hranolu se neliší od klasických dřevěných eurooken. Z pohledu užitných vlastností tak mají dřevohliníková okna všechny přednosti dřevěných oken.

Kvalitní vícevrstvé dřevěné hranoly poskytují oknům výbornou tvarovou stálost. Z tohoto pohledu je možné v dřevohliníku spolehlivě vyrábět i velké prvky, jako jsou zdvižně posuvné systémy HS Portal, a to o celkové šířce přesahující šest metrů a hmotnosti zaskleného okenního křídla až 300 kilogramů.

Tepelně izolační vlastnosti dřevohliníkových oken korespondují s vlastnostmi dřevěných eurooken. Konstrukčně jsou dřevohliníková okna VEKRA řešena tak, aby izolační zasklení bylo hluboko uloženo v dřevěném rámu oken. V kombinaci s teplým meziskelním rámečkem a přídavnou pryžovou izolací na hliníkovém opláštění je tak zajištěno výrazné omezení vzniku kondenzátu v dolní části skel. Při zasklení trojsklem splňují dřevohliníková okna VEKRA hodnoty součinitele prostupu tepla oknem i pro pasivní domy.

Designové řešení na míru

Dřevohliníková okna VEKRA jsou z hlediska volby tvaru a barevnosti opláštění navržena tak, aby poskytovala možnost vybrat řešení pro jakoukoliv stavbu a uplatnila se i v moderní architektuře bytových a rodinných domů. Pro exteriérovou stranu oken je možné vybírat z prakticky neomezené škály barev RAL nebo povrchů v dekoru dřeva. Interiérovou barevnost dřeva je možné řešit buď v barevném tónování, nebo v atraktivních transparentních odstínech, které zvýrazňují kresbu přírodního dřeva.

Rohové spoje hliníkového opláštění se vyrábějí jako „neviditelné” svařované nebo viditelné mechanicky spojené rohy. Z hlediska designu opláštění je v nabídce VEKRA klasické plošně odsazené opláštění, a to jak v hranaté, tak oblé variantě, tak i plošně srovnané varianty, všechny navíc s možností přídavné tepelné izolace přímo v hliníkovém opláštění. Vysloveně designovou variantou je pak typ dřevohliníkových oken, kdy je okenní křídlo zcela zakryté hliníkovým pláštěm.

Více o možnostech a variantách dřevohliníkových oken najdete na stránkách www.vekra.cz.

Autor: VEKRA
Foto: Archiv firmy