Krbová kamna s výměníkem

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. patří k významným výrobcům krbových kamen, krbových kamen s výměníkem a krbových vložek pro spalování dřeva, ekobriket a uhelných briket s více než 150ti letou tradicí.

Tepelný výkon krbových kamen se pohybuje od 2,2 kW do 15 kW dle typu, vysoká účinnost (i přes 80 %) garantuje ekonomické vytápění při malé spotřebě paliva. Vysoké účinnosti dosahují kamna především díky terciálnímu spalování, které se stává běžnou součástí všech nových modelů. V nabídce jsou také zařazeny modely s externím přívodem vzduchu či automatickou regulací sekundárního spalování. Všechny typy krbových kamen jsou vyráběny ve dvouplášťovém provedení, s regulovatelným přívodem jak primárního tak i sekundárního vzduchu, kdy sekundární přívod vzduchu zajišťuje i mimo jiné oplach žáruvzdorného skla.

Novinka letošní sezóny – krbová kamna GRAND MAX PLUS 11 s výměníkem

Krbová kamna Odense

Vyjímatelný výměník

V sortimentu firmy zaujímají zvláštní místo krbová kamna s výměníkem. Všechny nabízené typy mají vyjímatelný výměník, který lze dle potřeby zákazníka vyjmout a nahradit záslepným členem nebo naopak doplnit. Výkon výměníku se pohybuje v rozpětí od 4,9 kW do 11,3 kW. Krbová kamna s výměníkem v kombinaci s elektrickým či plynovým kotlem ušetří během sezóny až polovinu nákladů za vytápění.

Jednou z novinek pro letošní sezónu se stávají krbová kamna GRAND MAX PLUS 11 s výměníkem, která patří k technicky nejlepším výrobkům, 75 % výkonu je předáno do výměníku (11,3 kW). Výměník je vyjímatelný, unikátní je možnost doplnění do varianty bez výměníku také méně výkonný výměník (8 kW).

Kamna mají dvojí systém zabezpečení před přetopením. Pasivní v podobě automatické regulace primárního spalovacího vzduchu a aktivní možností doplnění vychlazovací smyčky. Úsporu paliv dosáhnete pomocí terciálního spalování, které umožní účinnost až 83 %. Dále mají kamna možnost napojení externího přívodu vzduchu (CPV).

ARKTIC

Krbové vložky a stavebnice

V nabídce mají své místo i krbové vložky a krbové stavebnice. Krbové stavebnice jsou z odlehčeného betonu obložené přírodním kamenem. Sestavení zvládne každý domácí kutil, barvu obestavby si zákazník zvolí sám. Součástí krbové stavebnice je i celoplechová jednoplášťová krbová vložka, topeniště je tvořeno silnou šamotovou vyzdívkou, která má vysokou akumulaci tepla. Účinnost krbové vložky je přes 80 %. Námi vyráběné krbové vložky jsou díky externímu přisávání vzduchu vhodné i do nízkoenergetických či pasivních domů.

Ecoline

Krbová stavebnice Rhone Rainbow

Ekologický provoz dle norem

Všechny produkty firmy HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. splňují evropskou normu EN 13 240 nebo EN 13 229. Většina z nich splňuje i nejpřísnější evropskou emisní normu dle BVG §15A. Kvalita krbových kamen je ověřována v Evropě uznávanými zkušebnami a splňují veškeré podmínky ekologického a bezpečného provozu.

Autor: Irena Grofová
Foto: Archiv firmy