Nový dekor napodobuje zuhelnatělý povrch dřeva. V případě jeho použití v kombinaci se světlými vzory a barvami působí jako efektní kontrastní prvek.

Nové barvy, dekory a povrchy RENOLIT EXOFOL

Ať už jde o architekturu, módu, nebo třeba barvy a tvary, ve všech těchto případech platí, že nové trendy nevznikají náhodou a obvykle bývají odrazem aktuálního sociokulturního proudu. Tým RENOLIT Trendservice Colour Road zkoumá tato témata a ve spolupráci s mezinárodními designérskými instituty a odborníky na barvy je analyzuje. Od svých zjištění následně odvozuje budoucí trendy v oblasti barev a povrchových designů.

Ve své výroční zprávě nazvané Travelling into New Dimensions (Cestování do nových dimenzí) RENOLIT shrnuje své nejnovější poznatky a rozděluje barvy, které jsou v současnosti populární, do dvou kategorií („světů”): Hluboký oceán a Vesmír. Veškeré poznatky společnost plánuje využít při výběru budoucích produktových barev pro fólie řady RENOLIT EXOFOL.

Členové týmu Trendservice Colour Road, který se ve firmě zabývá právě průzkumem a předpověďmi trendů, zohledňuje při výběru barev také oblast jejich použití. „Na oknech a fasádách mají barvy intenzivnější účinek než v interiérech. Jsou totiž vystavovány působení přímého přirozeného – tedy slunečního – světla,” vysvětluje expertka Clarissa Blüm a dodává, že před aplikací barvy je rovněž zapotřebí pamatovat na to, že životnost pláště budovy či oken se měří v desetiletích.

Nový dekor RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi

Nový dekor otevírá brány do nové dimenze designu oken. Exotický vzhled produktu a jeho struktura působící velmi přirozeným dojmem jsou inspirovány starou japonskou technikou konzervace dřeva yakisugi, což v překladu znamená „pálený cedr”. Jde o metodu tepelné úpravy otevřeným ohněm, která významně prodlužuje životnost dřeva, a navíc mu dodává osobitý vzhled. Nový dekor úspěšně napodobuje výsledný zuhelnatělý povrch – černou barvu protkanou stříbrnými odstíny – a v případě jeho použití v kombinaci se světlými vzory a barvami navíc působí jako efektní kontrastní prvek.

Nové barvy pro matné a super matné povrchy

Pokračuje také trend matných povrchů. „Vyrobili jsme proto kolekci produktů RENOLIT EXOFOL PX Matt,” říká produktový manažer Franz Josef Weber. Tato řada obsahuje celkem 19 barev včetně deseti odstínů šedé (některé s lehce nazelenalým odstínem) a šesti odstínů hnědé (od terakotové až po černohnědou). V téže skupině produktů, konkrétně v kolekci s přívlastkem Super Matt, se odrážejí ještě další dva trendy: narůstající poptávka po dekoru dubu a teplých hnědých odstínech. Doplňková vrstva PVDF (krycí vrstva polyvinylidenfluoridu) navíc dodává této fólii obzvláště hladkou a vysoce kvalitní povrchovou strukturu připomínající samet.

Řada RENOLIT EXOFOL PX Matt obsahuje celkem 19 barev včetně deseti odstínů šedé a šesti odstínů hnědé.

Zdokonalení služeb servisního oddělení

RENOLIT se soustřeďuje nejen na vývoj nových dekorů a produktových inovací, ale nadále klade důraz i na doplňkové služby. Sortiment společnosti již delší dobu nabízí renovační fólie vyráběné na zakázku. Servisní oddělení také pořádá on-line workshopy, jejichž účastníky instruuje o způsobech oprav a čištění fólií. Své tipy rovněž popisuje ve speciálních prospektech, k nimž poskytuje i užitečnou čisticí sadu. Více informací na toto téma, které uvítají jak firmy zabývající se výrobou oken, tak vlastníci nemovitostí, je k dispozici na stránce www.renolit.com/exteriorsolutions.

Prostřednictvím detektoru lze rozpoznat konkrétní druh již aplikované fólie nebo rozlišit mezi produkty značky RENOLIT a jinými výrobky, což uživateli umožňuje snadno identifikovat případné padělky.

Prostřednictvím značkovače lze také rozpoznat konkrétní druh již aplikované fólie. Po přiložení detektoru na fólii s obsahem značkovače, kterým je kaž-<0x000A>dý produkt RENOLIT EXOFOL opatřen, a který lze s nadsázkou přirovnat k otisku prstu, dojde k určení informací o původu fólie. Detektor dokáže rozlišit mezi produkty značky RENOLIT a jinými výrobky a umožňuje tak snadno identifikovat případné padělky. Současně provede kontrolu vhodnosti daného produktu pro příslušnou zemi či region.

Sortiment společnosti RENOLIT již delší dobu zahrnuje i renovační fólie vyráběné na zakázku.

V případě zájmu o uvedené služby nás kontaktujte e-mailem na tabor@renolit.com.

Autor: RENOLIT
Foto: archiv Renolit