Nové prahové lišty pro zdvižně posuvné systémy

Zdvižně posuvné systémy HS Portal jsou prvky využívané zejména u moderních staveb. Přímo a bez barier propojují interiér se zahradou či terasou. Prahová lišta ECO PASS vhodná pro tyto systémy představuje optimální kombinaci tepelně izolačních vlastností, odolnosti a elegantního designu.

Tepelná úspora na 1. místě

Základem prahové lišty je systém s deseti izolačními komorami z rázově houževnatého plastu. Jeho stabilitu a tvarovou stálost zajišťuje uzavřená hliníková výztuha tloušťky 5 mm. Na exteriérové straně je plastový profil opatřený hliníkovým zakončovacím profilem, na který navazuje hliníkový povětrnostní profil. Pro zcela hladký přechod může být práh opatřen ještě hliníkovou nasazovací lištou.

Vlevo standardní provedení a napravo bezbariérové provedení s nasazovací lištou

Prahovou lištu lze přizpůsobit pro různé stavební hloubky posuvných systémů. Vně i uvnitř místnosti je tak prahová lišta zarovnána s rámovým profilem. VEKRA dodává prahy ECO PASS k dřevěným HS Portal ve všech nabízených stavebních hloubkách (68, 78 i 94 mm) a dřevohliníkovým systémům (stavební hloubka 96 mm).

Pojezdová lišta ve vrchní části plastového profilu je z odolné hliníkové slitiny. Pokud by došlo k jejímu poškození, její výhodou je snadná vyměnitelnost. Nová konstrukce prahů přináší řešení s velmi příznivými parametry součinitele prostupu tepla rámem Uf = 1,1 W/(m2K).

Řešení na míru

Prahová lišta ECO PASS od firmy SIGENIA AUBI je k dispozici pro většinu schémat dveřních posuvů s kombinacemi pevných a posuvných křídel. Díky své variabilitě poskytuje poměrně široké možnosti individuálních řešení. Stavebnicový systém prahu je navržen tak, aby byla prahová lišta snadno a rychle smontována.

Zdvižně posuvné systémy HS Portal jsou prvky s vysokými nároky na design, funkčnost a tepelně izolační vlastnosti. Nové prahové lišty, které u svých dřevěných a dřevohliníkových posuvných systémů dodává VEKRA, plně odpovídají tomuto trendu.

Autor:
Foto: Archiv firmy