Novinka VELUX: černé střešní okno v prémiové kvalitě

Výhody střešních oken ve věci dosažení lepšího prosvětlení, ale i provzdušnění interiérů jsou odborné obci již dostatečně známy. Špičkový dánský výrobce VELUX uvádí na trh okno v originálním černém provedení.

Černé střešní okno: subtilní, ale dokonale odizolovaný rám, špičkové zasklení, praktické ovládání, celková bezúdržbovost a hlavně elegantní černý design dělají z nového střešního okna unikátní způsob řešení problémů s prosvětlením podkrovních prostor.

Střešní okno s černým rámem GGU BLACK je reakcí výrobce na poptávku architektů a designérů po produktu, který splňuje všechny kvalitativní nároky na prémiový výrobek a jehož barevné řešení zároveň odpovídá nejnovějším designovým trendům. Výrobek v prémiové kvalitě a s unikátním designem je perfektní volbou pro zákazníky, kteří se nebojí výraznějších barevných řešení.

Bezúdržbové a odolné

Střešní okno GGU BLACK patří do exkluzivní řady VELUX Premium. Rám v bezúdržbovém provedení v sobě spojuje výhody dřevěného a plastového materiálu. Jádro ze speciálního tepelně upraveného dřeva je kryté vodotěsnou polyuretanovou vrstvou, čímž odpadá starost v podobě údržby jako je lakování. Výrobce novinku nabízí ve standardním provedení s oplechováním z lakovaného hliníku, ovšem v nestandardní černé barvě (RAL 9005). GGU BLACK je k dispozici pouze v jedné velikosti (114 × 140 cm) a s jedním zasklením (66).

Zasklení a ventilace

GGU BLACK je zaskleno nízkoenergetickým bezpečnostním trojsklem (vyplněné kryptonem) s tloušťkou venkovního skla 4 mm s redukcí venkovního hluku, samočisticí vrstvou a vrstvou proti rosení venkovního skla. Ventilační klapka umožňuje větrání i při zavřeném okně.

Součástí okna je integrovaná ventilace a snadno čistitelný vzduchový filtr pro zadržení nečistot či hmyzu. Prémiové střešní okno je vybaveno systémem tepelné izolace ThermoTechnology™: lepený tepelně upravený dřevěný profil (TMT) s vrstvou polyuretanu o síle 3–5 mm. Finální černý lak (RAL 9005) je UV stabilizovaný – při působení slunečního záření nemění svoji barvu. Černé lemování ve stejném odstínu (RAL 9005) je k dispozici jak pro standardní montáž (EDW 2500), tak pro zapuštěnou instalaci (EDN 0500).

Snadná manipulace

Otevírání okna je zabezpečeno pomocí horního ovládacího madla s dvoukrokovým zámkem. Praktickým – a u této řady VELUX standardním – řešením je možnost otočení křídla o 160° pro snadné umytí venkovní strany okna. Pro vyšší komfort lze designové střešní okno GGU BLACK opatřit dálkovým ovládáním na elektrický nebo solární pohon. Elektrifikované střešní okno je možné zapojit také do systému VELUX ACTIVE, který pomocí senzorů sám řídí větrání i stínění a udržuje v interiéru zdravé a přirozené klima. Okno lze instalovat ve sklonu od 15° do 90°.

popisek

Design

Černé okno se hodí zejména do otevřených moderních prostor, vynikne hlavně v kombinaci s bílým provedením interiéru. Okno kontrastně rámuje výhled a posiluje vizuální propojení s okolím domu. Z vnější strany naopak harmonizuje s tmavou (ideálně černou) krytinou, zejména s moderním nízkým profilem (titanzinek, hliník, plochá betonová krytina).

Doplňky

Okno je plně kompatibilní se širokou škálou doplňků vnitřního (zatemňující, zastiňovací či plisované rolety a lamelové žaluzie) i venkovního stínění (markýzy a venkovní rolety či sítě proti hmyzu).

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv firmy Velux