Novinky v nabídce sálavých panelů FENIX

Trendem doby v oblasti elektrického vytápění jsou moderní velkoplošné nízkoteplotní systémy, ale v oblibě tuzemských i zahraničních investorů je nadále i sálavé vytápění. Perfektní vzhled a snadná instalace i regulace je pro moderní sálavé panely typická a spolu s výhodami, které sálavé vytápění nabízí, je nejlepším důvodem k jejich využití v interiéru bytů, domů, ale i kancelářských prostor.

Oblast elektrického sálavého vytápění zaznamenává v posledních čtyřech letech obrovský nárůst zájmu zákazníků. K tradičním trhům jakým jsou Francie, Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea a Japonsko se nově přiřadily i Německo, Rakousko a Švýcarsko. Zájem o tyto výrobky roste i v České republice a na Slovensku.

Spolehlivé a cenově dostupné výrobky

Náš největší výrobce elektrických topných systémů, společnost FENIX Jeseník, má s výrobou sálavých panelů ECOSUN dlouholeté zkušenosti. Panely tohoto provedení vynikají spolehlivostí a dostupnou cenou. Základem všech vyráběných modelů ECOSUN byla a je karosáž z ocelového pozinkovaného plechu s čelní topnou plochou opatřenou speciální oboustrannou povrchovou úpravou.

Interiér se sálavými panely ECOSUN G

Další inovace

Do konce loňského roku si zákazníci zohledňující vzhled a design panelu mohli vybrat z nabídky skleněných a mramorových sálavých panelů GR (sklo) a MR (mramor), ty jsou však podstatně dražší než klasické panely ECOSUN. Nabídku cenově dostupných a současně vzhledově velmi atraktivních panelů letos rozšířily dva sálavé panely – na jaře to byly sálavé panely ECOSUN G se skleněnou čelní deskou, od podzimu je v prodeji i levnější řada ECOSUN E s bílou čelní deskou a hliníkovým rámečkem.

Skleněné panely ECOSUN G spojují úsporné infračervené vytápění s čistým designem skla

Panely ECOSUN G

Tyto sálavé panely přinesly dostupnou cenu a současně vzhledově atraktivní skleněnou čelní desku, to vše samozřejmě se zachováním hlavních výhod sálavého vytápění – úspory energie (tepelnou pohodu lze dosáhnout při nižších teplotách vzduchu), možnost zónového vytápění, rovnoměrnější rozložení teplot mezi stropem a podlahou a snížené proudění vzduchu v místnosti.

Skleněné sálavé panely ECOSUN G
Typ:Rozměry (mm)Hmotnost (kg)Příkon (W)Napětí (V)Krytí IPDoporučená světlá výška (m)
Ecosun 300 G600 × 600 × 507300230IP20sálavý panel pro polohu svislou nebo vodorovnou
Ecosun 600 G1200 × 600 × 5014600

Skleněné panely ECOSUN G jsou společně s panely GR esteticky ojedinělé výrobky, spojující úsporné infračervené vytápění s čistým designem skla. Konstrukčně jsou odvozeny z osvědčených panelů ECOSUN U, které jsou vyráběny již od roku 1990 a po kabelových systémech ECOFLOOR patří mezi druhý nejúspěšnější exportní produkt. Skleněné panely jsou určeny především pro vytápění interiérů, ve kterých plní nejen funkci topidla, ale stávají se také významným designovým prvkem. Ideální jsou také jako vytápění pro nízkoenergetické domy (NED), ve kterých minimalizují již tak nízké náklady na vytápění. Panely jsou opatřeny karosáží s tepelnou izolací, zamezující únikům tepla do konstrukce za topným panelem. Kromě omezovacího termostatu jsou také vybaveny univerzálními úchyty, umožňující montáž do vodorovné i svislé polohy. Panel se tak stává velmi univerzálním výrobkem, nabízejícím uplatnění v nejrůznějších aplikacích dle požadavků zákazníka. Na výběr jsou v černém nebo bílém provedení, montovat je lze – podobně jako ostatní panely ECOSUN – na strop i na zeď. Z hlediska výkonů si zákazník může vybrat panely o příkonu 300 a 600 W.

Nové panely ECOSUN E s bílou čelní deskou a hliníkovým rámečkem

Nové panely ECOSUN E jsou zatím nabízeny také ve dvou výkonech – 300 a 600 W, z hlediska barevnosti jsou dostupné v bílé barvě sálavé desky a s hliníkovým rámečkem.

Detail zavěšení sálavých topných panelůdeskou a hliníkovým rámečkem

Další informace najdete na stránkách www.fenixgroup.cz.

Autor: Ing. Peter Šovčík
Foto: Archiv firmy