Novinky v sortimentu oken Internorm

Společnost Internorm, největší výrobce oken v Evropě a vedoucí značka oken v Rakousku, rozšiřuje dále svou nabídku produktů. Nyní uvádí na trh nové okenní systémy: dřevo-hliníkové okno FUSION a zdvojené plast-hliníkové okno PASSION4.

Tyto novinky patří mezi vysoce tepelně izolační okna určená pro nízkoenergetické domy. Společnost Internorm je jediným výrobcem oken v Evropě, který nabízí ze svého širokého sortimentu již sedm komponent certifikovaných pro pasivní domy přímo v PHI (Passivhausinstitut, Darmstadt). Společnost se trvale angažuje v ochraně životního prostředí, ukazuje trend směřující k lepší kvalitě života a přitom neopomíjí vysoké nároky na design.

Dřevo-hliníkové okno FUSION

Dřevěný rám z vnitřní strany vytváří nepřekonatelně útulnou domácí atmosféru, hliníkový profil z vnější strany zase výborně odolává povětrnostním vlivům, o dokonalou tepelnou izolaci se stará vysoce tepelně izolační termopěna. FUSION má zcela skryté kování, speciální systém zasklení se slepenými tabulemi skla zaručuje dokonalou těsnost a nahrazuje tak třináct let starý okenní systém GENION.

Dřevo-hliníkové okno FUSION

Moderní hranatý design, možnost velkoplošného zasklení a osvědčená kombinace materiálů dřevo/termopěna/hliník vytváří skutečnou hodnotu okna.

Řez oknem FUSION

Vlastnosti okna FUSION

Okno FUSION se zrodilo ze stávajícího profilu rámu VARION, do nějž se vsadilo nové křídlo s novým hranatým designem. Použitím dvojskla dosahuje FUSION hodnoty tepelné izolace Uw = 1,3 W/(m2K). Jedná se o okno, které představuje optimální poměr ceny k výkonu. Optiku nenarušuje zcela skryté kování (dodáváno jako standard), díky němuž se okno snadněji čistí a zároveň poskytuje vyšší vzduchotěsnost.

Ani u tohoto nového okna samozřejmě nechybí sériové základní bezpečnostní kování, díky němuž mohou obyvatelé domu v noci klidně spát. Vylepšený systém FUSION představuje zhodnocený produkt za stejnou cenu, jako byl systém GENION, přičemž vysoká úroveň kvality zůstává zachována.

Nový design FUSION s hranatým, lehce zkoseným tvarem okenního křídla

PASSION4 – inovované zdvojené plast-hliníkové okno

Nejnovější technologie, tepelně a zvukově izolační vlastnosti určují skutečnou hodnotu okna. Aktuální trend v okenní branži směřuje k velkým plochám skla, které lze bez spojů integrovat do fasády, a přitom neopomíjí ani vysoké nároky na design oken.

Inovované zdvojené plast-hliníkové okno PASSION4

Nový okenní systém PASSION4 poskytuje čtyřnásobnou ochranu – vedle tepelné a zvukové izolace též zaručuje integrovanou ochranu proti slunci a poskytuje spolehlivou ochranu proti pohledům zvenčí. Rám i křídlo okna jsou v jedné rovině a poskytují tak skutečně atraktivní a moderní design, přičemž okno je ze tří stran integrovatelné do fasády. I s tímto produktem jde Internorm ve šlépějích energeticky účinného bydlení.

Řez oknem PASSION4

Ochrana v každém ročním období

Internorm je se svou rozsáhlou nabídkou zdvojených oken, kterou však stále rozšiřuje, předvojem technologií pro nízkoenergetické a pasivní domy. Nový okenní systém PASSION4 se speciální zdvojenou konstrukcí, sériovým trojsklem a integrovanou protisluneční ochranou poskytuje systematickou a dokonalou ochranu před povětrnostními vlivy po celý rok.

Sériové trojsklo v moderním designu

Jako základna pro okenní systém budoucnosti slouží PASSION plastový rám, který s exkluzivním profilem hranatého designu přitahuje pozornost a rodinný dům tak zhodnocuje – jak kvalitativně, tak opticky. Plastový profil křídla DIMENSION4 kombinovaný s inovovaným hliníkovým profilem v jedné rovině s plochou perfektně vyvažuje moderní a hranatý styl inovovaného produktu. Výsledný PASSION4 se svým trojsklem poskytuje vynikající tepelně izolační vlastnosti s hodnotou Uw = 1,1 W/(m2K) a zaručuje skutečně tepelně efektivní bydlení na nejvyšší úrovni.

Čtyřnásobný efekt

Nový systém PASSION4 ohromí nejen svou moderní, hranatou optikou, kdy rám a křídlo jsou v jedné rovině, nýbrž také dokonalou technologií, která poskytuje čtyřnásobnou ochranu. Vedle tepelné a zvukové ochrany poskytuje PASSION4 také integrovanou ochranu proti slunci a spolehlivou ochranu proti pohledům zvenčí. Tato ochrana je umístěna mezi tabulemi skla a je tak chráněna před povětrnostními vlivy a znečištěním. Zabraňuje též zbytečným tepelným mostům, které mohou vzniknout např. vestavěním žaluzií nebo rolet do zdi. Design doplňují vynikající vlastnosti, jež zamezují nepříjemným vlivům životního prostředí. Nespornou výhodou je také možnost zdvojený systém kombinovat s paletou dřevo-hliníkových zdvojených oken – EDITION4, VARION4.

Autor: Ing. František Svoboda
Foto: Archiv firmy