Nový komín HELUZ DUO ušetří čas i náklady

Novinku z rodiny komínů uvedl na trh český výrobce cihelných produktů, společnost HELUZ. Komín se skládá z nových cihelných komínových tvarovek a osvědčených vysoce kvalitních tenkostěnných vložek. Díky tomu nepotřebuje další tepelnou izolaci, je levnější a jeho stavba je rychlejší.

Nový dvouvrstvý komínový systém s názvem HELUZ IZOSTAT DUO vznikl spojením tenkostěnných izostatických vložek nové generace a nového typu cihelných komínových tvarovek. Ty mají tři řady otvorů a tedy i více vzduchových mezer. Díky tomu již není potřeba tepelná izolace a to ani při vysokých teplotách, stavba komínu je jednodušší a rychlejší.

Schéma komínového systému

Dokonale hladké stěny izostatických vložek brání nadměrnému usazování pevných částí spalin, jsou odolné vůči kyselinám, vlhkosti i korozi. Oproti šamotovým vložkám také lépe odolávají přímému plameni a nepraskají ani při nešetrném topení. Pro spojování izostatických vložek byl použit dlouhodobě vyvíjený spojovací tmel, který odolává vysokým teplotám (1100 °C) a zároveň umožňuje přetlakový provoz komína.

Komínový systém HELUZ IZOSTAT DUO s tenkostěnnou izostatickou vložkou. Nová komínová tvarovka má tři řady otvorů a tedy i více vzduchových mezer

Komínový systém DUO IZOSTAT je vhodný pro všechny typy paliv i pro všechny typy provozů. Umožňuje připojit novodobé kotle, které mají pro odvod spalin ventilátory a zároveň mají vyšší výstupní teplotu spalin než 200 °C (kotle na biomasu, peletky atd.). Výrobce na tento nový univerzální komín poskytuje záruku 50 let.

Autor: Věnceslava Šlechtová
Foto: Archiv firmy