Podlahové desky FERMACELL

Interiéry bytů a domů, rekonstrukce staveb, přestavby půdních prostorů si dnes už neumíme představit bez technologie suché výstavby. Sádrovláknité desky FERMACELL se v této oblasti již běžně používají pro své mimořádné vlastnosti. Zejména podlahové desky jsou u stavebníků velmi oblíbené pro své ideální vlastnosti pro rekonstrukce. Ucelený systém jim poskytuje velké výhody.

Podlahové desky Fermacell

Při rekonstrukcích a na starých trámových stropech se uplatňují podlahové systémy FERMACELL, splňující jak statické požadavky na omezené zatížení stávající nosné konstrukce tak i požadavek na minimální konstrukční výšku. Tam, kde plovoucí podlaha s kročejovou izolací a betonovým potěrem má tloušťku 60 až 80 mm a hmotnost zhruba 120 kg/m2 má podlahový systém FERMACELL při stejné tloušťce hmotnost pouhých 35 kg/m2. Pomocí vyrovnávacího podsypu lze bez hutnění srovnat až šesticentimetrový výškový rozdíl původní podlahy. Vysoká pevnost podlahových desek FERMACELL se v tomto případě projevuje doslova „na každém kroku“.
Možnost vysokého zatížení umožňuje jejich využití i v takových prostorách jako jsou obchody, školy, nemocnice, administrativní budovy, úřady apod. Možné je provádět i podlahové topení s nízkou stavební výškou, provedení podlahy bez technologických přestávek, zlepšit zvukové vlastnosti dřevěných stropů, vyrovnávat nerovnosti stropu bez zásadního přitížení atd. Na podlahové desky FERMACELL lze lepit dlažbu, PVC krytinu, koberce, parkety i pokládat plovoucí podlahy. Podlahové desky FERMACELL mají, bez dalších povrchových úprav, atest na zatížení kolečkovou židlí.

Systém dutých podlah FERMACELL MAXIfloor

Novinkou je v tomto roce dutá podlaha FERMACELL MAXIfloor. Technický pokrok žádá ve větší míře bezproblémové zabudování domovní techniky stejně tak jako informačních a očítačových sítí do moderního podlahového systému. Suchá dutá podlaha Fermacell MAXifloor se hodí zejména pro rekonstrukce a také přestavby a novou výstavbu bank, spořitelen, pojišťoven, kancelářských a správních budov, starých budov, nástaveb, moderních bytových domů. Výška duté podlahy se pohybuje od 65 do 280 mm. Únosnost podlah je dostatečná pro běžné zatížení v kancelářích a pro bodové zatížení má hodnotu 3,0 kN, pro pásové zatížení 5,0 kN/m a plošné zatížení 20,0 kN/m2. Celý systém je nehořlavý zatříděný do stavební třídy A2, a požární odolnost systému je REI 45 D1.

Podlahové topení

Podlahové desky FERMACELL lze kombinovat i se systémy podlahového topení s předností rychlého náběhu teplot a nízké stavební výšky. Zejména v přechodném období, na jaře a na podzim, ocení uživatelé možnost rychlého vyhřátí obytného prostoru, který by jinak u podlahového topení s betonovým potěrem museli vyhřívat klasickými radiátory. Renomovaní výrobci podlahového topení např. REHAU, ROTH, GABOTHERTM aj. zařadili desky Fermacell do svého programu pro jejich výše uvedené výhody.

Závěr

Systémy suchých podlah se ve stavebnictví používají stále více a dochází k jejich širokému uplatnění na stavbách. Zprovoznění podlahy takřka okamžitě po položení přináší stavebníkům nesporné výhody. Systémy suchých podlah nabízí racionální způsob jak výrazně zkrátit dobu výstavby.

Autor: Ing. Tomáš Holenda
Foto: Archiv firmy