Sídlo české REHAU v Čestlicích.

REHAU slaví v ČR už třicet let!

Původem německá skupina REHAU má dnes pobočky už na více než 170 místech na pěti kontinentech. Pobočka v České republice jde od doby svého založení v roce 1992 neustále kupředu. Jako specialista v oblasti řešení na bázi polymerů, kompetentní partner pro vývoj a výrobu nejrůznějších systémů, inovativní nositel nových nápadů a spolehlivý sériový dodavatel má REHAU své místo v mnoha průmyslových oblastech. Čeho společnost za 30 let svého působení v Česku dosáhla a kam směřuje dál?

Skupina REHAU byla založena v Německu v roce 1948 a rychle se začala rozvíjet. Od samého začátku se namísto masové produkce levného zboží zaměřila na výrobu náročných systémů a systémových řešení s vlastním know-how. Největší objem produkce skupiny REHAU je realizován v Evropě, kde se podařilo najít optimální rovnováhu mezi náklady a vysokou výstupní kvalitou, která je podporována širokým technologickým zázemím. Ostatně vysoká spolehlivost a kvalita jejích výrobků se rychle stala významnou konkurenční výhodou této společnosti.

Vlastní výrobní závody, ale i centrum pro výzkum a vývoj

Česká společnost REHAU, s. r. o. vznikla v roce 1992, kdy úspěšně zahájila obchodní činnost v oblastech dodávek výrobků pro stavebnictví a nábytkářský průmysl. Už v roce 1994 začala vyrábět produkty pro automobilový průmysl – nejdříve v pronajatých prostorách a od roku 1996 ve vlastním závodě v Moravské Třebové. Dnes se REHAU prezentuje na českém trhu dvěma společnostmi: REHAU, s. r. o., a REHAU Automotive, s. r. o., které zahrnují obchodní a logistické středisko v Čestlicích, výrobní závody v Moravské Třebové a Jevíčku a montážní a logistické středisko v Mladé Boleslavi. Společnost každoročně investuje nemalé částky nejen do staveb, strojů a výrobních zařízení, ale také do vývoje a výroby nástrojů a forem podle požadavků zákazníků. Zároveň se může REHAU v České republice opřít o etablovaná vývojová a technologická centra v Čestlicích a Jevíčku.

Vysoká spolehlivost a kvalita výrobků REHAU se rychle stala významnou konkurenční výhodou této společnosti.

Kvalita a vysoká spolehlivost vždy byla a je konkurenční výhodou REHAU

Společnost REHAU dosáhla za dobu svého působení mnohých úspěchů. Zhotovila vnitřní vybavení pro legendárního „Brouka” od společnosti VW, vyrobila první plastové okno a o několik desítek let později i první certifikovaný okenní profil pro pasivní domy. Přivedla na svět revoluční techniku násuvné objímky, s vesmírnou raketou ARIANE poslala do kosmu první silikonové těsnění nebo spustila sériovou výrobu prvních plastových nárazníků a později i blatníků. Dlouhodobý úspěch společnosti ale netkví jen v dodávání zboží a materiálu, ale především ve významné podpoře zákazníků formou poskytování odborných poradenských služeb. To dokládá i založení inovačního a školicího stavebního centra v německém Erlangenu. Už v roce 1976 se také na základě iniciativy REHAU otevřel v Německu obor návrhář plastových výrobků. Společnost své podnikatelské plány vždy staví na dlouhodobých cílech. Příkladem takového přístupu je spolupráce se středním odborným učilištěm ve Svitavách, kde byl z iniciativy a za značné materiálové i odborné podpory REHAU zřízen čtyřletý maturitní obor mechanik plastikářských strojů.

Je známo, že firma REHAU vyrobila první plastové okno a o několik desítek let později i první certifikovaný okenní profil pro pasivní domy.

Recyklace PVC vede k šetření neobnovitelných zdrojů i úbytku produkce CO2

V současné době je v Česku velkým tématem likvidace plastových oken, které už nedokážou držet krok s moderními trendy. A je to opět právě společnost REHAU, která se této oblasti, na niž je vyvíjen i silný legislativní tlak, v Česku ujala. Ostatně má s ní dlouholeté zahraniční zkušenosti. V rámci projektů REWINDOW (recyklace starých oken) a RECYCLING PVC (odřezky profilů z výroby) se nyní připravuje stavba recyklační linky, která by měla českým výrobcům, prodejcům i montážním firmám v mnohém pomoci.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv firmy