Rodinné domy Na plachtě u Brna nabízí díky pórobetonu Ytong komfortní a energeticky úsporné bydlení

V klidné lokalitě obce Křenovice nedaleko Slavkova u Brna realizuje developerská skupina MyBAU IPS projekt Bydlení na Plachtě. Rodinné domy z pórobetonu Ytong se zahradou nabídnou komfortní bydlení v soukromí v oblasti s plnou občanskou vybaveností a výbornou dostupností do centra Brna. I tady využívá investorská firma výhody pórobetonových tvárnic a dalších prvků stavebního systému Ytong.

Z Křenovic jste v Brně za cca 25 minut a za pouhých pět minut dojedete odsud do Slavkova u Brna. V obci je vše, co člověk k životu potřebuje: mateřská a základní škola, pošta, vlaková a autobusová zastávka, potraviny, obecní úřad, restaurace i sportovní hala. Daří se tady také malému a střednímu podnikání a řemeslům, obec si navíc nadále udržuje charakter tradičního venkovského sídla.

Bohatá je i nabídka volnočasových aktivit. Další občanská vybavenost je v nedalekých Holubicích, Slavkově, Rousínově nebo v Brně. Dvoupodlažní domy na pozemcích od 400 do 500 m² mají dispozici 6+kk, součástí každého z deseti domů je garáž a terasa. Velkorysá je užitná plocha s velikostí téměř 170 m².

Stavební systém Ytong je zárukou komfortního a zdravého bydlení

Přednosti pórobetonových tvárnic Ytong oceňuje i jednatelka společnosti myBAU IPS Lenka Němcová: „S tvárnicemi Ytong pracujeme už řadu let a pro projekty našeho typu jej považujeme za ideální materiál. Obvodové zdi z tvárnic Ytong Lambda YQ nemusíme zateplovat, což nám při zachování velmi nízké energetické náročnosti domu dovoluje stavět rychleji a levněji.“

Pro investora a stavebníka je pórobeton Ytong stavební materiál, který dovoluje stavět energeticky úsporně, rychle, přesně, kvalitně a současně s minimem odpadu. Jednovrstvé zdivo bez dodatečného zateplení ocení i budoucí majitelé, protože chybějící dodatečný izolační materiál nebude časem degradovat a nebudou jej napadat ani škůdci. Stěny z Ytongu navíc přirozeně dýchají (umožňují transport vodní páry v zimě z interiéru ven a v létě naopak), a vytváří tak příjemné prostředí v zimě, létě i v přechodném období jara a podzimu.

Autor: Xella CZ
Foto: archiv firmy