RotoQ v plastovém provedení zvedá laťku střešních oken

Horkou novinkou na českém trhu je nové střešní okno RotoQ v plastovém provedení. Okno RotoQ má skvělé tepelně technické vlastnosti, vysokou vzduchovou neprůzvučnost a kvalitní systém montáže, který usnadňuje správné a bezproblémové vsazení oken.

Německý koncern Roto Dach- und Solartechnologie GmbH uvádí na trh střešní okno RotoQ v plastovém provedení. Doplňuje jím sortiment střešních oken o materiálovou variantu k dřevěnému oknu RotoQ, které bylo představeno v roce 2015.

Vícekomorový profil z PVC ve spojení s promyšlenou konstrukcí, nezbytnou návazností všech komponentů a jejich dlouhou životností bez náročné údržby umožňuje nabídnout jedinečné tepelně technické parametry střešního okna. S nabízenou hodnotou vzduchové neprůzvučnosti Rw = 44 dB ve variantě akustického zasklení jednoznačně vyčnívá nad všechny srovnatelné produkty nabízené na trhu, což uvítáte nejen u frekventovaných dopravních cest, ale i v blízkosti dětských hřišť, míst s případnou produkcí hlasité hudby nebo větší koncentrací lidí (náměstí, pláže,...).

Dostupné útlumy zvuku

Varianty zasklení umožňují volit útlum hluku přesně dle požadavků místa – u dvojskel máte k dispozici útlum hluku 33 a 37 dB, u trojskel 38 a 44 dB. Sousedova sekačka Vás pak díky těmto hodnotám nechává chladnými. Tyto vlastnosti nabízíme při manuálním i elektrickém ovládání u plastových oken RotoQ K_P5 (bez ventilační klapky), kdy použití PVC vícekomorových profilů vykazuje lepší útlum hluku než dřevěný plný profil.

Technické řešení

Rám a křídlo střešního okna RotoQ K je vyrobeno z PVC. Vícekomorové profily jsou již z výroby opatřeny namontovaným vnitřním i vnějším zateplovacím blokem, límcem parozábrany a montážními úhelníky pro jednoduchou montáž s minimalizací chyb při jejím provádění. Dvě řady těsnění zajišťují těsnost křídla vůči rámu, správnou polohu křídla vůči rámu je možno kdykoliv upravit díky patentovanému seřiditelnému kování.

Tepelně technické hodnoty

Výsledkem celkového technického řešení jsou vynikající tepelně technické hodnoty celého prvku, zejména díky jedinečným parametrům rámu střešního okna, které se sice běžně neuvádějí, ale můžete je jednoduchým způsobem poznat podle rozdílu hodnot součinitele tepelného prostupu tepla celého okna Uw a součinitele tepelného prostupu samotného zasklení Ug, kdy vzájemná vyrovnanost těchto hodnot ukazuje na vyváženost celého produktu. Z hlediska tepelné techniky RotoQ K nabízí již v základu skvělé hodnoty součinitele prostupu tepla celého okna Uw = 1,1 W/(m2K) již při zasklení ve třech variantách s dvojsklem s Ug = 1,0 W/(m2K) pro použití v nízkoenergetických stavbách, při zasklení trojsklem se ve všech jeho variantách nabízí hodnoty umožňující použití u pasivních domů – od Uw = 0,90 W/(m2K) při zasklení 3C přes Uw = 0,78 W/(m2K) při zasklení 3A až po Uw = 0,77 W/(m2K) při zasklení 3P. I v těchto případech se ukazuje výhoda použití PVC vícekomorových profilů proti plnému dřevěnému profilu křídla a rámu.

Výhody plastového provedení

Největší výhodou plastového provedení střešního okna je jeho dlouhá životnost bez nutnosti řešení údržby povrchu rámu a křídla nátěrem, to však neznamená, že střešní okno není nutno udržovat. Samozřejmě je potřeba zajistit lehký chod křídla vůči rámu případným promazáním nebo seřízením kování, a to nejen pro dobrý pocit uživatele, ale i pro zajištění správné funkce těsnění. Firma Roto je lídrem vývoje konstrukcí střešních oken, nabízí největší výběr modelů, variant zasklení, velikostí a materiálů.

První střešní okna z PVC vícekomorových profilů jako materiálovou variantu dřevěných střešních oken nabídla již v roce 1983. Do této chvíle uvedla na trh několik vývojových řad, které byly provázeny technickými vychytávkami, jako jsou vnější zateplení rámu na celou jeho výšku a límec parozábrany na okně již z výroby.

Technicky brilantní novinky

Snaha o technickou dokonalost vyústila v celosvětovou novinku elektricky ovládaného výklopného plastového střešního okna RotoComfort WDC i8 představenou v roce 2014. Nabídku nyní rozšiřuje o RotoQ K v roce 2017, které představuje nejlepší užitné vlastnosti z hlediska kombinace tepelných i protihlukových parametrů, a to jak v manuálním, tak elektrickém provedení.

Montáž bez útrap

„Klik” systém pro uchycení vnějšího oplechování rámu a křídla bez šroubovaných spojů v návaznosti na lemování okna pro napojení na krytinu ve stejném systému znamená vyšší bezpečnost z hlediska zatečení vody do střešního okna, zvyšuje rychlost montáže a hlavně minimalizuje možné chyby při jejím provádění. Montáž je sama o sobě velmi jednoduchá, i tak je však třeba ji svěřit odborníkovi, protože správné napojení jednotlivých vrstev střešního pláště na rám okna je velmi důležité pro dlouhou životnost okna i celé střechy, stejně jako správně provedený tvar vnitřního ostění. Jak to uděláte, necháme na Vás, od nás máte k dispozici plastové střešní okno RotoQ K.

Závěrem

V oknech RotoQ se kloubí prvotřídní kvalita, energetická úspornost a vynikající zpracování. V současné době mohou zákazníci využít výhodné akce a získat trojsklo za cenu dvojskla! A to u střešního okna RotoQ P s plastovým/dřevěným profilem, jakýmkoli oplechováním a v manuálním provedení. Platí do odvolání!

Snadná montáž

 • inovativní systém bez vnějších vrutů,
 • správný krok montáže potvrzen zvukovým doprovodem „klik”,
 • z výroby předmontovaný zateplovací blok, napojení na parotěsnou folii, montážní úhelníky,
 • nastavitelný pant pro dodatečné seřízení křídla.

Energetická úspora

 • vysoce kvalitní zasklení,
 • vnější zateplovací blok po celé výšce rámu,
 • zateplení mezi křídlem a rámem okna,
 • vynikající tepelně technické parametry,
 • vhodné pro pasivní domy.

Dlouhá životnost

 • prvotřídní materiály, precizní zpracování, vysoká odolnost,
 • opravdový plastový vícekomorový profil ze 100% PVC,
 • německá kvalita se zárukou 15 let.

Vysoký komfort bydlení

 • nejlepší protihlukové parametry na trhu (Rw až 44 dB),
 • vnitřní bezpečnostní sklo VSG u všech trojskel a dvojskel (kromě 2S),
 • komfortní obsluha díky ergonomickému madlu,
 • snadná obsluha jednou rukou.

Autor: Ing. arch. Zdeněk Dvořák
Foto: Archiv firmy