Střešní okna ROTO

Společnost Roto Frank AG, evropský lídr ve výrobě stavebního kování a druhý největší evropský výrobce střešních oken (jako jediná firma zahájila v r. 1996 výrobu střešních oken z plastových profilů), vytváří v rámci své evropské obchodní strategie novou strukturu prodeje obou komodit.

V souladu s touto koncepcí vstupuje od 1. 1. 2005 na český a slovenský trh stavebních výrobků nově založená dceřiná společnost německého koncernu - firma ROTO stavební elementy s.r.o. se sídlem v Praze, která od toho data bude realizovat veškeré marketingové a obchodní aktivity, týkající se prodeje střešních oken a solárních systémů ROTO. Jednatelem nové společnosti je Manfred Thaller, ředitelem a prokuristou Ing. Jiří Vlk.

Dosavadní výhradní zástupce mateřské společnosti, firma Antonín Rovenský ROTO Nové Město, se bude od stejného data věnovat výhradně prodeji stavebního kování ROTO. Tímto krokem chce ROTO výrazně zkvalitnit komunikaci se zákazníky v obou tržních segmentech a dále, v souladu se stále se zvyšující kvalitou a technickou úrovní svých výrobků, zdokonalovat i poskytované služby v obou oborech.

Nový systém prodeje znamená výrazné zkrácení dodacích lhůt a nové atraktivní ceny.Firma ROTO Frank AG byla založena v roce 1935 panem Wilhemem Frankem ve Stuttgartu. V současné době tato firma působí jako mezinárodní společnost s vlastní výrobní kapacitou a rozvinutou prodejní sítí.

ROTO Frank AG kromě střešních oken a stavebního kování pro okna a dveře vyrabí a dodává také vlastní sortiment solárních systémů a kompletní řadu příslušenství ke všem vyráběným produktům.

Hlavním sídlem ROTO Frank AG je německé město Leinfelden-Echterdingen, které leží v blízkosti Stuttgartu.

Společnost tvoří 15 výrobních závodů v Evropě a USA a více než 40 prodejních organizací, které z části tvoří spolupracující firmy mající výhradní zastoupení v dané zemi.

Z historie ROTO Frank AG

  • začátek šedesátých let – zahájena výroba oken řady 330 H tzn. kyvných křídel. Výroba byla zřízena v německém městě Bad Mergentheim
  • 1995 - zahájena výroba oken řady „2000 okna“ kyvný typ 627 H, 617H a poprvé i výklopné / kyvné okno řady
  • 847 H, výroba byla přenesena do města Falquemant ve Francii, ROTO zahájilo jako první výrobu kyvných / výklopných oken.
  • 1996 - zahájena výroba oken plastových o to kyvný typ 647K a výklopně / kyvný typ 847 K, firma zahájila jako první výrobu plastových střešních oken v Evropě
  • 1998 – zahájena výroba plastového výsuvně kyvného okna řady 735 K
  • ROTO dokončilo vývoj třetího typu otevírání střešních oken.
  • 1999 - zahájena výroba výsuvně kyvného okna řady 735 H
  • 2002 – zahájena výroba kyvných oken řady 439 H a 435 H
  • 2003 – sjednocena koncepce výroby oken do unifikovaných řad, které se liší pouze způsobem otvíraní
Autor: Marcel Hrdý
Foto: Archiv firmy