Somfy otevřelo unikátní Experience centrum

Stínění, topení či chlazení na dálkové ovládání se stává neodmyslitelnou součástí domovů i kanceláří po celém světě. A také finančně dostupnou věcí, kterou stojí za to vyzkoušet. A přesně to můžete udělat v novém Somfy Experience centru, ve kterém naleznete všechny zásadní a nové produkty společnosti, a to rovnou zabudované a v reálném provozu.

V elegantním a špičkově vybaveném Somfy Experience centru si tak všichni zájemci o inteligentní domácnost mohou s pomocí profesionální obsluhy na tabletu či PC nastavit chování vystavených produktů, v reálném čase je ovládat, seznámit se s aplikacemi, které vzdálené řízení domácnosti umožňují, a v neposlední řadě konzultovat svá přání a preference s odborníky.

Mezi vyhledávané novinky centra patří například inovativní a tichý pohon pro venkovní rolety, tichý interiérový pohon pro látkové clony a promítací plátna či pohon pro závěsy a záclony, u něhož stačí lehce zatáhnout za látku a závěsy či záclona se dají do pohybu.

Bestsellerem je TaHoma®

Naprostým bestsellerem je však inovovaný systém pro řízení inteligentní domácnosti TaHoma®. Díky němu můžete celou digitální domácnost řídit a kontrolovat prostřednictvím počítače, tabletu nebo chytrého telefonu, ať už z domova nebo z druhého konce světa. Prostřednictvím scénářů a kalendáře, které TaHoma® nabízí, lze nastavit chování domu podle životního stylu jeho obyvatel a pohodlně ovládat interiérové i exteriérové stínění včetně stínění zimní zahrady nebo zahradní pergoly, dále vjezdové brány, domovní videotelefony, osvětlení a další zařízení.

Instalace systému je velice jednoduchá a rychlá – řídicí jednotka je typu Plug and Play a automaticky rozpozná a spáruje všechna kompatibilní zařízení (v systému io-homecontrol, který využívá obousměrný rádiový protokol a umožňuje vysílat povely zařízením i dostávat jejich zpětnou vazbu). Jednoduchý design aplikace umožňuje intuitivní a pohodlné ovládání a nabízí na první pohled srozumitelnou vizualizaci stavu zařízení v jakémkoliv okamžiku.

Automatizovaná domácnost s sebou přináší řadu výhod

Automatizovaná domácnost nepřináší pouze komfort. Díky funkci zpětná vazba máte o stavu domácnosti neustálý přehled, ať jste kdekoli. Zabezpečení domu navíc mohou umocnit i vzdáleně ovládané kamery, čidla a detektory či automaticky nastavené rozsvěcení světel a spouštění stínicí techniky simulující dům plný lidí, i když v něm nikdo není.

V neposlední řadě přináší inteligentní řízení domácnosti úsporu energií – senzory umí ovládat stínicí techniku dle intenzity slunečního záření či nastavené teploty.

Somfy Experience centrum je otevřené od pondělí do čtvrtka od 8 do 17 hodin a v pátek od 8 do 15 hodin. Najdete ho na adrese: Bavorská 2780/2,155 00 Praha 5-Stodůlky.

Návrh interiéru Experience centra vytvořila architektka Lucie Mlýnková z ateliéru Spectrum.

Autor: Hana Pobořilová
Foto: Archiv firmy