Vítězný projekt v kategorii Občanské stavby, z pera Matěje Kučery, SPŠS Ostrava
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Světlou budoucnost českého stavebnictví ukázal 10. ročník studentské soutěže

Česká architektura a stavebnictví patří k tuzemským tradičním a především uznávaným oborům. Aby tomu tak bylo i do budoucna, je zapotřebí, aby vyrůstala nová generace odborníků. Takových, kteří budou mít nejen dobré nápady, ale zvládnou rovněž řemeslnou a technickou stránku své práce. i proto je potřeba podporovat mladou generaci, jež se na svou budoucí profesi teprve připravuje. Jak na to? Třeba formou odborných soutěží. Dorým příkladem je Soutěž o nejlepší projekt, kteoru pořádá společnost Wienerberger, s. r. o., a jejíž již 10. ročník nedávno proběhl.

Mezi třeťáky zvítězil Václav Krůček ze SPŠS České Budějovice, druhé místo obsadil David Talacko ze SPŠS Praha 4 a na třetí příčce se umístil Filip Vlček ze SPŠ Zlín. Speciální ocenění Tondach získala práce Martina Matouška ze SPŠS Brno. Vítězem mezi čtvrťáky se stal Matěj Kučera ze SPŠS Ostrava, druhé místo patří Dominiku Kvapilovi ze SPŠS Praha 4 a na třetím místě skončil Luboš Sedláček z SPŠS Brno. Speciální ocenění Tondach si vysloužila práce Michala Adamovského ze SPŠS Hradec Králové.

Návrh Michala Adamovského, SPŠS Hradec Králové, který obržel speciální ocenění Tondach v kategorii Projekt občanské stavby

Projekty, se kterými se s kolegy během hodnocení soutěže setkáváme, mají často vzhledem k věku autorů velmi dobrou kvalitu a dlouhodobě si drží vysokou úroveň. Opravdu tedy není důvod k žádné skepsi, co se týče budoucnosti průmyslových oborů, zejména pak stavebnictví. Cílem naší soutěže nadále zůstává podpora těchto mladých talentů a jejich rozvoje v oboru. Už teď se těšíme na to, co nám předvedou soutěžící v dalším ročníku soutěže,” uvedl Ing. Ivo Petrášek, organizátor soutěže a člen poroty za společnost Wienerberger, s. r. o.

Druhé místo mezi čtvrťáky bylo uděleno Dominiku Kvapilovi z SPŠS Praha 4

Vítězové soutěžního klání obdrží za první místo 10 000 Kč, za druhé 5000 Kč a za třetí 3000 Kč. Studenti, jejichž projekty byly vybrány v rámci speciálního ocenění Tondach, získají 5000 Kč v obou soutěžních kategoriích. Finančně odměněny budou také školy vítězných studentů, a navíc získají ještě 30 vstupenek na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2019, který se bude konat ve dnech od 17. do 21. září 2019 na výstavišti v Praze-Letňanech. Slavnostní vyhlášení výsledků celostátního kola letos proběhne ve čtvrtek 19. září 2019 ve 13.30 na stánku společnosti Wienerberger. Více informací o soutěži najdete na: www.wienerberger.cz/soutez_skoly

Společnost Wienerberger, s. r. o., se sídlem v Českých Budějovicích je největším výrobcem pálených cihel v Česku. Po převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás. Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdicí systém Porotherm, obkladové a lícové cihly Terca, keramickou dlažbu Penter a pálenou střešní krytinu Tondach. Wienerberger, s. r. o., je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger Ziegelindustrie AG, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně lídra v produkci pálených střešních krytin v Evropě. Více informací na www.wienerberger.cz.

Související články

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv Wienerberger