Areál dolu Schoeller ještě s komínem. Foto: Jan Pohunek

V Libušíně na Kladensku padl k zemi stometrový komín v areálu dolu Schoeller

Libušín (Kladensko) 3. prosince (ČTK) - V Libušíně na Kladensku dnes odborníci odstřelili stometrový komín v areálu dolu Schoeller. Pozemek má soukromého vlastníka, do budoucna by na něm měl vzniknout nový průmyslový objekt, řekl ČTK starosta Libušína Vladimír Eichler. Na událost upozornil server iDNES.cz.

Odstřel komína sledovaly z prostoru odděleného páskou hloučky lidí, počasí ale podívané moc nepřálo. "Nebylo prakticky nic vidět, protože byla silná mlha," uvedl Eichler. Územní plán na místě vymezuje plochy pro výrobu a skladování. "Měl by tam vzniknout nový objet pro podnikání, nějaká hala nebo něco takového," dodal starosta.

Podle webu www.tovarnikominy.cz postavila komín v elektrárně dolu Schoeller v roce 1929 společnost Ing. V. Fischer a spol. Důl známý také jako Šelerka se začal hloubit koncem 19. století a zapsal se do historie jako poslední místo, kde se v regionu dobývalo černé uhlí. Těžba tam skončila v červnu 2002. Rozhodnutí důl uzavřít urychlil výbuch metanu, který si v roce 2001 vyžádal životy čtyř horníků. Důl v té době vlastnila společnost Českomoravské doly, která musela na Kladensku propustit na 1200 zaměstnanců.

Autor: ČTK
Foto: Shutterstock