Výměna zastaralého svítidla za světlovod SUNIZER

Výměna starého svítidla v interiéru potká dříve či později v podstatě každého z nás, ať už při rekonstrukci bytu či domu nebo jen budete-li chtít přizpůsobit svítidlo novým trendům. Pokud už budete přemýšlet nad výměnou nového svítidla, stojí za úvahu, zda nenahradit toto svítidlo zcela jiným typem. Řeč je o tubusových světlovodech SUNIZER.

Tyto světlovody SUNIZER jsou vhodné do všech typů staveb k prosvětlení prostorů denním světlem. Výrobek je určen pro použití do jakýchkoliv budov, kde lze ze střešní konstrukce svést tubus do interiéru. Zlepšily se i jejich tepelně technické parametry, čímž přispívají k větší úspoře energie. Více informací na www.sunizer.cz.

SUNIZER Y14

Současné tubusové světlovody SUNIZER pod obchodním označením SUNIZER Y14 se mohou pyšnit především bezrámovým čistějším vzhledem, čímž mohou doplnit vzhled interiéru k jeho funkční i estetické dokonalosti. Široká nabídka designově sladěné řady Y14 Vám umožní realizovat osvětlení v jednotném designu s variabilitou rozměrů, tvarů, typů světelných zdrojů a jejich výkonů.

Cenově dostupný

Většina lidí má z pořízení světlovodů obavy, protože se někde dočetli nebo doslechli, že pořizovací cena je příliš vysoká nebo že světlovody dokonce kondenzují. Světlovod SUNIZER oba tyto mýty dokonale vyvrací. Na ceně světlovodů se projeví hlavně kvalita použitého materiálu, proto můžete pořídit světlovod o jednotném průměru za 10 000 Kč, ale i za 30 000 Kč. SUNIZER se odlišuje svým unikátním optickým systémem, a přesto si udržuje cenu dostupnou pro každého.

Vhodný také do pasivního domu

Velikou výhodou světlovodu SUNIZER řady Y14 je, že každý světlovod již standardně obsahuje integrované tepelně-izolační dvojsklo USUN = 1,0 W/(m2·K). Navíc, díky tepelně-izolačnímu prvku THERMIZER, je možné světlovod SUNIZER bez jakýchkoliv obav nainstalovat do každého pasivního domu. Součinitel prostupu tepla takto vybaveného světlovodu včetně osazení činí USUN = 0,5 W/(m2·K).

Rychle se instaluje

Životnost světlovodu SUNIZER se pohybuje v řádu desítek let. Záruka na systém tubusového světlovodu SUNIZER se poskytuje na dobu 10 let. Podmínkou je samozřejmě správná instalace celého systému. Obavy z dlouhého trvání samotné instalace, všudypřítomného prachu, nepořádku a přítomnosti čety pracovníků také patří k přehnaným. Díky stavebnicovému systému je totiž možné instalovat světlovod SUNIZER ve dvou lidech během několika hodin.

A nahradí běžná stropní svítidla

Díky pokroku ve vývoji světelných zdrojů a stále se zvyšující poptávce byla řada Y14 světlovodu SUNIZER rozšířena o nový typ integrovaného LED/čip svítidla.

Při použití tohoto nejmodernějšího systému umístěného ve světlovodu SUNIZER může světlovod svítit i ve večerních hodinách, tedy v době, když už nesvítí slunce. Světlovody SUNIZER s integrovaným osvětlením s vysokým výkonem a nízkou spotřebou tedy dokážou hravě nahradit běžná stropní svítidla.

Strach z výměny starého svítidla za světlovod SUNIZER rozhodně není nutný. Pokud se k tomuto činu odhodláte, nejvhodnější je kontaktovat technika na světlovody SUNIZER. Ten Vám přímo na místě plánované realizace, případně po zaslání podkladů v elektronické podobě, s případným návrhem světlovodu rád zdarma poradí.

Funkci světlovodů SUNIZER je možné vidět přímo naživo pod oblohou na vybraných veletrzích během celého roku.

Více informací na webových stránkách www.abcweb.cz

Autor: Bc. Lukáš Haas
Foto: Archiv firmy