Vstup do veletržního areálu ve Frankfurtu nad Mohanem (foto z roku 2017)

Veletrh ISH 2023 ve Fankfurtu n.M. opět naostro

Veletrh ISH ve Frankfurtu nad Mohanem je největší celosvětovou výstavní akcí zaměřenou na technická zařízení budov. Podle pořadatele – společnosti Messe Frankfurt – si své vedoucí postavení stále upevňuje. Letos se od 10. do 14. března ve Frankfurtu představí rekordních 2 465 vystavovatelů, což představuje nárůst o 2% oproti předchozímu ročníku. Naše redakce je u toho.

Messe Frankfurt Group je jedním z předních světových organizátorů veletrhů, kongresů a akcí s vlastním výstavištěm. Celá skupina zaměstnává přibližně 2 200 lidí (údaj z roku 2020) na 28 místech po celém světě. Na svém webu pak říká:

„S bezmeznou vášní a bohatými zkušenostmi působíme v oblasti mezinárodního veletržního podnikání ve Frankfurtu i po celém světě, a sice už přibližně 800 let. Náš záběr je od automobilového průmyslu po logistiku, od textilu po hudbu, od energetické účinnosti po bezpečnost, od domovů po krásu. Program veletrhů, kongresů a dalších akcí Messe Frankfurt je tedy mimořádně obsáhlý. Prostřednictvím našich akcí plníme nejvyšší standardy kvality a vytváříme globální rozhraní mezi průmyslem, obchodem, politikou, službami a sektory spotřebního zboží. Správní lidé, správná setkání na správném místě – to je základ, na kterém navrhujeme a realizujeme naše akce. Těšíme se, že budete na naší palubě jako host, zákazník a partner.“

ISH je přední světový veletrh zaměřený na odpovědné hospodaření s vodou a energií v budovách. Logicky tak udává trendy moderního designu koupelen, udržitelné topné a klimatizační techniky i inteligentních domácích systémů. Od vedoucího veletrhu oboru TZB, kterým nepochybně veletrh ISH pořádaný každým lichým rokem ve Frankfurtu n/M je, se očekává, že široké veřejnosti ukáže novinky a budoucí trendy.

Bohužel virová situace neumožnila v roce 2021 uspořádat veletrh ISH v jeho fyzické podobě. „Žijeme s napětím, adrenalinem, co všechno letošek přinese, zda se podaří promluvit si všemi partnery, jak si to člověk naplánuje atd. Domnívám se, že po skončení veletrhu se bude velmi silně diskutovat i otázka, zda splnil vše, co se očekávalo a zda to vůbec splnit mohl, a nebo co naopak ke své fyzické podobě přidal.“ nechal se jeden z letošních vystavovatelů. A něco podobného možná zažívá i veletržní organizace. Za redakci jsme přesvědčeni, že vše dopadne dobře a ke spokojenosti všech, pořadatele, vystavovatelů a návštěvníků.

Pohled z interiéru jednoho z pavilonů veletržního areálu na venkovní plochu, protější pavilon a mrakodrapy v pozadí.

Vítejte na ISH

Přední světový veletrh vás opět zve do Frankfurtu nad Mohanem od 13. do 17. března 2023. „Po dlouhé době se obzvlášť těšíme na osobní setkání s vámi v našich výstavních halách,“ vzkazuje veletržní organizace. Vedle veletržního zážitku nabízí ISH 2023 nově i rozšíření.

ISH 2023 – Buďte toho součástí

Po dobu pěti dnů se bude vše na předním světovém veletrhu HVAC + Water točit kolem inovací, které přispívají k dosažení cílů ochrany klimatu a odpovědnému a efektivnímu využívání zdrojů. Stefan Seitz, ředitel ISH Brand Management, vás vezme na prohlídku frankfurtského výstaviště a poskytne vám předem přehled hlavních témat a hotspotů.

Digitální rozšíření ISH

Letošní veletrh ISH 2023 doplní služba ISH Digital Extension. Můžete se těšit na naší moderní, doplňkovou formu interakce se zákazníky, partnery a novináři. Jde o perfektní způsob, jak doplnit váš úspěch na veletrhu a spojit to nejlepší z obou světů: Osobní kontakt a přehlídka produktů na místě doplní možnosti digitální prezentace a networkingu; dosah této služby je maximální! Během veletržních dnů si můžete udržovat svůj webový profil, síť s více než 70 000 kontakty nebo si on-line domlouvat schůzky během veletržních dnů. Poznamenejme, že toto digitální rozšíření je nyní otevřeno pro návštěvníky, vystavovatele a tisk a zůstane otevřené do 30. dubna 2023.

Zajímavosti a doplňkové informace

Wikipedie říká, že Frankfurt nad Mohanem (německy Frankfurt am Main), je město na řece Mohanu, které leží v jižní části německé spolkové země Hesensko, jehož je největším městem a zároveň pátým největším městem Německa s přibližně 759 tisíci obyvateli. Asi 30 km západně od něho leží Wiesbaden, hlavní město této spolkové země.

Frankfurt se rozkládá se na ploše 24 830,6 hektarů, ze severu na jih má délku 23,3 km, z východu na západ 23,4 km. Obvodová hranice města je dlouhá 113 km. Jeho nejvyšším bodem je Berger Warte (212 m n. m.), nejnižším pak břeh Mohanu v oblasti Frankfurt/Sidlingen/Okriftel (88 m n. m.). Centrem města je náměstí An der Hauptwache, které je zároveň dopravním uzlem a nákupním centrem. Délka řeky Mohan protékající Frankfurtem je 16 km.

Frankfurt nad Mohanem je také přezdíván jako „Bankfurt“, protože je finančním srdcem Evropy. V jeho centru sídlí bankovní instituce světového významu; „bankovní “ městská čtvrť se nachází na jednom břehu řeky Mohan (Main) a je podle něj označována „Mainhattan“.

Vedle řečeného je Frankfurt nad Mohanem také také významným evropským dopravním a internetovým uzlem.

Pořadatelům, vystavovatelům a návštěvníkům tohoto veletrhu přejeme plný zdar této akce, zájem ze strany návštěvníků a hodnotnou podívanou a zážitky.

Autor: RNDr. Jiří Hejhálek
Foto: Messe Frankfurt